Mammut Nutrition Beta Alanín 300 g odhadovaná cena: 11.95 EUR
Mammut Nutrition Beta Alanín 300 g odhadovaná cena: 11.95 EUR

Mammut Nutrition Beta Alanín 300 g odhadovaná cena: 11.95 EUR

12 

Beta Alanín je aminokyselina, ktorá sa prirodzene vyskytuje v našom tele. Podieľa sa na vytváraní karnozínu, ktorý pomáha znižovať prekyslenie svalov a hromadenie kyseliny mliečnej. Môže tak prispieť k zníženiu únavy a predĺženiu výkonu. V zložení nájdete navyše aj horčík, ktorý tiež pomáha znížiť únavu i vyčerpanie.

Katalógové číslo: gymbeam-56626 Kategória: Značka:

Popis

ODHADOVANÁ CENA: 11.95 EUR GymBeam

Beta Alanín je aminokyselina, ktorá sa podieľa na tvorbe karnozínu, ktorý znižuje prekyslenie svalov a môže znížiť únavu aj predĺžiť výkon

Beta Alanín je dôležitá aminokyselina, ktorá sa bežne vyskytuje v našom tele. Tam tiež plní mnoho dôležitých funkcií. Napríklad sa podieľa na vytváraní karnozínu, ktorý funguje vo svaloch ako „upratovač“. Dokáže totiž znížiť prekyslenie svalov a hromadenie kyseliny mliečnej. To môže v konečnom dôsledku pomôcť znížiť únavu a tiež predĺžiť športový výkon. V zložení však nenájdete len beta alanín, ale tiež horčík. Táto minerálna látka je populárna najmä medzi športovcami a ďalšími ľuďmi, ktorých trápia časté svalové kŕče. Horčík je všeobecne známy tým, že je schopný znížiť únavu i vyčerpanie. Tiež však prispieva k rovnováhe elektrolytov, správnej látkovej premene dôležitej pre tvorbu energie, optimálne fungovanie nervového systému, udržanie zdravých kostí a fungovanie psychiky.

Beta Alanín sa tak radí medzi výživové doplnky, z ktorých účinkov budú najviac ťažiť športovci venujúci sa intenzívnym športom. Rovnako tak ho však ocenia aj vytrvalci. Je vo forme dobre rozpustného prášku, ktorý môžete pridať do vody alebo akéhokoľvek nápoja.

Beta Alanín a jeho výhody

  • zmes esenciálnej aminokyseliny beta alanín a horčíka
  • podieľa sa na tvorbe karnozínu, ktorý pomáha predĺžiť výkon
  • prispieva k zníženiu únavy a vyčerpania
  • má vplyv na fungovanie nervového systému a psychiky
  • je vo forme dobre rozpustného prášku

Zloženie

84,7 % beta alanín, uhličitan horečnatý, protihrudkujúce činidlo (oxid kremičitý).

Dávkovanie

Beta-Alanín Mammut Nutrition sa odporúča užívať pred tréningom. Odporúčaný denný príjem 2,7 g (1 odmerka) zmiešame spolu s vodou alebo iným nápojom. V dňoch bez tréningu užívajte jednu dávku hneď ráno.

Tabuľka nutričných hodnôt

Nutričné hodnoty 1 dávka (2,7 g)
Beta alanín 2,3 g
Magnézium 101,0 mg

Upozornenie

Výrobok nie je náhradou pestrej a vyváženej stravy. Skladujte v suchu pri teplote do 25 °C. Chráňte pred mrazom a priamym slnečným žiarením. Nevhodné pre deti, tehotné a dojčiace ženy. Skladujte mimo dosahu detí. Výrobca neručí za škody vzniknuté nevhodným použitím alebo skladovaním. Neprekračujte odporúčanú dennú dávku. Po otvorení balenie spotrebujte do 5 mesiacov.