GymBeam Citrulline Malate 250 g bez príchute odhadovaná cena: 10.95 EUR
GymBeam Citrulline Malate 250 g bez príchute odhadovaná cena: 10.95 EUR

GymBeam Citrulline Malate 250 g bez príchute odhadovaná cena: 10.95 EUR

11 

Citrulín malát je funkčný NO doplnok, ktorý v sebe spája aminokyselinu l-citrulín a soľ kyseliny jablčnej, teda malát. Z tejto zlúčeniny sa v tele tvorí oxid dusnatý (NO), ktorý súvisí s prekrvením svalov. Vďaka tomu ho siloví aj vytrvalostní športovci používajú ako účinnú predtréningovku.

Katalógové číslo: gymbeam-6455 Kategória: Značka:

Popis

ODHADOVANÁ CENA: 10.95 EUR GymBeam

Citrulín malát – funkčný NO doplnok, ktorý sa hodí pred silovým aj vytrvalostným tréningom

Citrulín malát je funkčná NO predtréningovka, ktorú tvorí komplex aminokyseliny l-citrulín a soli kyseliny jablčnej známej ako malát. L-citrulín je prekurzorom aminokyseliny l-arginínu, z ktorého sa v tele tvorí oxid dusnatý (NO). Ten súvisí s rozšírením ciev (vazodilatáciou) a teda aj s vyšším prekrvením svalov. V cirkulujúcej krvi sa potom k nim dostávajú kyslík i živiny a zároveň dochádza k odvádzaniu odpadových látok energetického metabolizmu. Svaly sú vo výsledku napumpovanejšie a pripravenejšie podať maximálny výkon na tréningu. Keď sa k l-citrulínu navyše pridá aj malát, získame výborne vstrebateľný a využiteľný doplnok.

Nie je preto divu, že sa na príjem citrulín malátu pred tréningom zameriavajú najmä siloví športovci, ako sú kulturisti, fitness pretekári, crossfiťáci alebo powerlifteri. Z jeho benefitov však môžu ťažiť aj vytrvalci, ako sú napríklad bežci alebo cyklisti.

Tento doplnok má formu dobre rozpustného prášku, ktorý stačí pridať do vody alebo iného nápoja a vypiť. Môžete ho tiež skombinovať s l-arginínom alebo beta-alanínom a vytvoriť tak komplexnejšiu pre-workout formulu. Vďaka tomu, že neobsahuje kofeín ani iné stimulanty, hodí sa aj pred večerným tréningom.

Citrulín malát - GymBeam

Citrulín malát a jeho výhody

  • funkčný NO doplnok
  • účinná zlúčenina aminokyseliny l-citrulín a malátu (soli kyseliny jablčnej)
  • tvorí sa z neho oxid dusnatý (NO)
  • súvisí s prekrvením a napumpovaním svalov
  • má formu dobre rozpustného prášku
  • ideálny ako pre-workout
  • hodí sa aj pred večerným tréningom
  • vhodný pre silových aj vytrvalostných športovcov

Zloženie

Bez príchute: 100 % L-citrulín malát.

Zelené jablko: L-citrulín malát 2:1, aróma, maltodextrín, sladidlo (sukralóza), farbivá (betakarotén, brilantná modrá FCF).

Limetka a citrón: L-citrulín malát 2:1, maltodextrín, aróma, sladidlo (sukralóza).

Dávkovanie

Zmiešajte 1/2-1 odmerku (3-6 g) s 250 ml vody. Užívajte raz denne.

Tabuľka nutričných hodnôt

Nutričné hodnoty (bez príchute) 100 g 3 g
L-Citrulín Malát (2:1) 100 g 3g
Nutričné hodnoty (zelené jablko, limetka citrón ) 100 g 3 g
L-Citrulín Malát (2:1) 92.3 g 2.8 g

Upozornenie

Doplnok výživy. Výrobok nie je náhradou pestrej a vyváženej stravy. Skladujte v suchu pri teplote do 25 °C. Chráňte pred mrazom a priamym slnečným žiarením. Nevhodné pre deti, tehotné a dojčiace ženy. Skladujte mimo dosah detí. Výrobca neručí za škody vzniknuté nevhodným použitím alebo skladovaním. Neprekračujte odporúčanú dennú dávku.