Veroval Domáci test – Nedostatok železa odhadovaná cena: 13.95 EUR
Veroval Domáci test – Nedostatok železa odhadovaná cena: 13.95 EUR

Veroval Domáci test – Nedostatok železa odhadovaná cena: 13.95 EUR

14 

Domáci test – Nedostatok železa je praktická samodiagnostická pomôcka, vďaka ktorej môžete z pohodlia domova ľahko odhaliť, či trpíte nedostatkom železa. Ten sa môže prejavovať mnohými spôsobmi, ako je napríklad nevysvetliteľná únava, bledosť či bolesti hlavy. Pomocou testu tak môžete ľahko nájsť možnú príčinu svojich problémov a následne výsledkom prispôsobiť stravu či suplementáciu, aby ste sa opäť cítili dobre.

Katalógové číslo: gymbeam-51898 Kategória: Značka:

Popis

ODHADOVANÁ CENA: 13.95 EUR GymBeam

Domáci test – Nedostatok železa môže pomôcť odhaliť príčinu vašej únavy, bledosti či bolesti hlavy súvisejúcej s nedostatkom železa

Domáci test – Nedostatok železa je praktická pomôcka, ktorá dokáže odhaliť nízku hladinu železa v organizme. Tá sa obvykle prejavuje nadmernou únavou, nevysvetlitelnými bolesťami hlavy a bledosťou. V prípade, že je koncentrácia feritínu (proteín, ktorý slúži ako hlavná zásobná forma železa v organizme) vo vašej krvi nižšia než 20 ng/ml, vyhodnotí sa test ako pozitívny. Aj napriek tomu, že je jeho spoľahlivosť vyššia než 95%, mali by ste si výslednú diagnózu nechať potvrdiť priamo lekárom.

Samotné vykonanie testu je veľmi jednoduché. Stačí vám len jedna kvapka vašej krvi, ktorú vďaka priloženým pomôckam ľahko odoberiete z prstu. Zmiešate ju s priloženým roztokom, ktorý kvapnete na testovaciu kazetu. Po 10 minútach sa vám objaví výsledok. Ak sa vám ukázali dve čiarky, máte podľa testu nízku hladinu železa. Ideálne je však nechať si tieto výsledky potvrdiť aj lekárom, ktorý vám zároveň poradí, ako ďalej postupovať, aby ste docielili optimálnu hladinu železa v organizme.

Domáci test – Nedostatok železa a jeho výhody

  • jedná sa o samodiagnostický test z kvapky krvi
  • dokáže zistiť, či máte nízku hladinu železa
  • môže pomôcť odhaliť príčinu bolestí hlavy, únavy a bledosti
  • ako pozitívny sa ukazuje v prípade, že máte hladinu feritínu v krvi nižšiu ako 20 ng/ml
  • test je jednoduchý a má viac ako 95% spoľahlivosť
  • výsledok sa dozviete za 10 minút