VanaVita BIO Ryžový proteín 500 g čokoládová sušienka odhadovaná cena: 14.5 EUR
VanaVita BIO Ryžový proteín 500 g čokoládová sušienka odhadovaná cena: 14.5 EUR

VanaVita BIO Ryžový proteín 500 g čokoládová sušienka odhadovaná cena: 14.5 EUR

15 

BIO Ryžový proteín je kvalitný zdroj rastlinných bielkovín, ktorý je populárny najmä medzi vegánmi a ľuďmi, ktorí majú problém s trávením laktózy. Navyše prispieva k rastu a udržaniu svalovej hmoty, ako aj k udržaniu zdravých kostí. Vyrába sa z vybraných ryžových zŕn, je preto výborným zdrojom vlákniny, ktorá je dôležitá pre správne trávenie.

Katalógové číslo: gymbeam-55684 Kategória: Značka:

Popis

ODHADOVANÁ CENA: 14.5 EUR GymBeam

BIO Ryžový proteín – rastlinný zdroj bielkovín s lahodnou chuťou prispieva k rastu a udržaniu svalovej hmoty

BIO Ryžový proteín je výborný zdroj rastlinných bielkovín, ktoré prispievajú k rastu a udržaniu svalovej hmoty, ako aj k udržaniu zdravých kostí. Je preto obľúbený najmä medzi silovo cvičiacimi športovcami, ale aj menej aktívnymi ľuďmi, ktorí majú problém prijať dostatok bielkovín zo stravy. Najviac si ho však obľúbili práve vegáni. Pochádza z vybraných ryžových zŕn, preto je zároveň zdrojom vlákniny, ktorá je dôležitá pre správne trávenie. V porovnaní s proteínmi vyrábanými zo živočíšnych zdrojov, ako napríklad srvátkový proteín, má ryžová alternatíva menej esenciálnych aminokyselín. Ak chcete vylepšiť spektrum aminokyselín v tomto proteíne, skombinujte ho s hrachovým či sójovým proteínom. Zvýšite takto napríklad podiel lyzínu, na ktorý sú obilniny všeobecne chudobnejšie. Výsledná kombinácia proteínov bude zastúpením esenciálnych aminokyselín kvalitatívne o krok bližšie k srvátkovému proteínu.

Môžete si zvoliť medzi ochutenou a neochutenou verziou. Pri ochutenom variante nájdete v zložení tiež BIO odtučnený kakaový prášok či BIO nektár z kokosových kvetov, ktorý sa postará o lahodnú sladkastú chuť. Neobsahuje lepok, preto je vhodný aj pre celiatikov a ďalších ľudí, ktorí sa mu vyhýbajú.

Pre ryžový proteín nájdete v kuchyni istotne mnoho využití. Staviť môžete na klasiku, keď ho rozmiešate s vodou alebo mliekom. Ak si chcete dopriať čisto rastlinný nápoj, jednoducho použite rastlinné mlieko. Proteín môžete pridať aj do raňajkových kaší či dezertov, aby ste zvýšili podiel bielkovín.

BIO Ryžový proteín - VanaVita

BIO Ryžový proteín a jeho výhody

  • rastlinný zdroj kvalitných bielkovín
  • vyrába sa zo starostlivo vybraných ryžových zŕn
  • je zdrojom vlákniny
  • neobsahuje lepok
  • prispieva k rastu a udržaniu svalovej hmoty
  • má vplyv na udržanie zdravých kostí
  • dá sa zmiešať s vodou, mliekom alebo pridať do kaší či dezertov
  • je ideálny na doplnenie bielkovín kedykoľvek v priebehu dňa
  • je možné ho kombinovať s hrachovým či sójovým proteínom

Zloženie

Bez príchute: BIO ryžový proteínový prášok.

Príchuť čokoláda sušienka: BIO ryžový proteínový prášok, BIO nektár z kokosových kvetov, BIO odtučnený kakaový prášok, prírodná aróma, stabilizátor (xantanová guma), nerafinovaná morská soľ.

Dávkovanie

Zmiešajte 1 odmerku (30 g) s 200 ml vody. Užívajte 1–2krát denne.

Tabuľka nutričných hodnôt

Nutričné hodnoty (bez príchute)
30 g
Energetická hodnota 500 kJ / 118 kcal
Tuky 1,5 g
z toho nasýtené 0,5 g
Sacharidy 0,6 g
z toho cukry 0 g
Vláknina 1,4 g
Bielkoviny 24,9 g
Soľ 0,02 g

Nutričné hodnoty (čokoláda sušienka)
30 g
Energetická hodnota 482 kJ / 114 kcal
Tuky 1,5 g
z toho nasýtené 0,7 g
Sacharidy 7 g
z toho cukry 5,2 g
Vláknina 2,3 g
Bielkoviny 17 g
Soľ 0,2 g

Upozornenie

Neprekračujte odporúčanú dennú dávku. Produkt nie je náhradou pestrej a vyváženej stravy. Nevhodné pre deti. Tehotné a dojčiace ženy by mali užívanie produktu konzultovať s lekárom. Skladujte mimo slnečného žiarenia a v suchu. Skladujte mimo dosah detí.