VanaVita BIO Extra panenský olivový olej 500 ml odhadovaná cena: 7.95 EUR
VanaVita BIO Extra panenský olivový olej 500 ml odhadovaná cena: 7.95 EUR

VanaVita BIO Extra panenský olivový olej 500 ml odhadovaná cena: 7.95 EUR

BIO Extra panenský olivový olej je kvalitný, za studena lisovaný olej v bio kvalite, ktorý vyniká svojim vysokým obsahom zdravých tukov. Pri varení pre neho nájdete mnoho využití. Výborne sa hodí do studenej kuchyne k šalátom či pečivu, perfektne však podtrhne aj chuť tepelne spracovaných pokrmov.

Katalógové číslo: gymbeam-50854 Kategória: Značka:

Popis

ODHADOVANÁ CENA: 7.95 EUR GymBeam

BIO Extra panenský olivový olej – zdroj zdravých tukov, ktorý využijete predovšetkým v studenej kuchyni

BIO Extra panenský olivový olej je kvalitný, za studena lisovaný olej, ktorý vyniká svojim obsahom zdravých tukov, biologicky aktívnych látok, ako sú fenoly či fytosteroly, a ďalších prospešných zložiek, ktoré sú považované za antioxidanty. V zložení nájdete samozrejme aj kyselinu olejovú, čo je nenasýtený tuk prospešný pre naše telo, pretože na rozdiel od nasýtených tukov prispieva k udržaniu normálnej hladiny cholesterolu v krvi. Tento olivový olej je v BIO kvalite a vďaka prívlastku “extra panenský” máte istotu, že v ňom nájdete to najvyššie možné množstvo prospešných látok, pretože bol minimálne spracovaný. Vzhľadom na technológiu výroby je nižší aj jeho dymový bod, kvôli čomu by mohlo pri vysokoteplotnej úprave dôjsť ku zničeniu fytosterolov, fenolových antioxidantov a ďalších prospešných látok.

Najlepšie využitie pre neho teda nájdete v studenej kuchyni, kde perfektne doplní šaláty alebo čerstvé pečivo. Výborne však podtrhne aj výslednú chuť tepelne upraveného jedla. Predovšetkým ženy pravdepodobne využijú olivový olej aj na prípravu výživných masiek na vlasy či pleť.

BIO Extra panenský olivový olej - VanaVita

BIO Extra panenský olivový olej a jeho výhody

  • je kvalitný, za studena lisovaný olej
  • vyniká svojim vysokým obsahom zdravých tukov a ďalších prospešných látok
  • je v BIO kvalite
  • skvelo sa hodí do studenej kuchyne
  • využiť sa dá aj na prípravu výživných masiek na vlasy a pleť

Zloženie

Bio extra panenský olivový olej lisovaný za studena.

Tabuľka nutričných hodnôt

Nutričné hodnoty 100 g
Energetická hodnota 3760 kJ/ 900 kcal
Tuky 100 g
z toho nasýtené tuky 16 g
Sacharidy 0 g
z toho cukry 0 g
Bielkoviny 0 g
Soľ 0,00 g

Upozornenie

Vhodný len do studenej kuchyne. Skladujte v chlade a suchu, chráňte pred priamym slnečným žiarením. Po otvorení skladujte v chladničke. Prípadná usadenina nie je vadou na výrobku. Krajina pôvodu: Španielsko.