Sonnentor BIO Curry sladké 50 g odhadovaná cena: 3.95 EUR
Sonnentor BIO Curry sladké 50 g odhadovaná cena: 3.95 EUR

Sonnentor BIO Curry sladké 50 g odhadovaná cena: 3.95 EUR

BIO Curry sladké je korenie s rozmanitou chuťou, ktorá je typická pre jedlá pochádzajúce z indickej kuchyne. Dokonca sa o ňom tvrdí, že pre indickú kuchyňu je rovnako nepostrádateľné ako oheň. Pochváliť sa môže vyváženým pomerom 15 ingrediencií, ktoré najmä ryžovým pokrmom dodajú ten správny šmrnc.

Katalógové číslo: gymbeam-52120 Kategória: Značka:

Popis

ODHADOVANÁ CENA: 3.95 EUR GymBeam

BIO Curry sladké – korenie s rozmanitou, ľahko sladkastou a jemnou chuťou Indie

BIO Curry sladké obsahuje vyváženú zmes 15 starostlivo vybraných ingrediencií, ktoré sú pre kari korenie typické. Pôvod tohto ľahko sladkastého a pritom jemného aromatického korenia siaha až do ďalekej Indie, a snúbi tak v sebe všetky rozmanité chute a vône tejto exotickej zeme. V zložení tak nájdete kurkumu, koriander, fenikel, rozmarín, zázvor, muškátový oriešok, senovka grécka a ďalšie prvotriedne ingrediencie. Použité bylinky prirodzene obsahujú rôzne spektrum antioxidantov a ďalších biologicky aktívnych látok, ktoré majú na organizmus blahodarný účinok. Napríklad kurkuma obsahuje polyfenol kurkumín, ktorého vstrebateľnosť môžete ešte zlepšiť, ked si jedlo trochu okoreníte.

BIO Curry sladké sa tak hodí najmä pri príprave ryžových pokrmov, ale aj rýchlych jedál z hlbokej panvice. Výborne dochutí rôzne zmesi s kuracím mäsom a zeleninou alebo tie zo strukovín napríklad v podobe indického dálu. Korenie tak obsahuje ingrediencie pochádzajúce z kontrolovaného ekologického poľnohospodárstva, je bez prídavných látok, a navyše je ručne balené do ekobalenia s ohľadom na prírodu a jej bohatstvo.

BIO Curry sladké a jeho výhody

  • je korenie so starostlivo vybranou zmesou 15 ingrediencií
  • obsahuje kurkumu, koriander, fenikel, rozmarín, zázvor, muškátový oriešok, senovku grécku a ďalšie prvotriedne ingrediencie
  • neobsahuje prídavné látky
  • je v BIO kvalite
  • má sladkastú chuť
  • je jemne aromatické
  • hodí sa pri príprave ryžových pokrmov a kuracích alebo strukovinových zmesí so zeleninou
  • je v eko balení
  • je ručne balené

Zloženie

Kurkuma *, koriander *, rasca *, horčica žltá *, senovka grécka *, šalvia *, fenikel *, paprika sladká *, morská soľ 4 %, tymián *, bobkový list *, zázvor *, rasca čierna *, muškátový oriešok *.

*produkt z kontrolovaného ekologického poľnohospodárstva

Tabuľka nutričných hodnôt

Nutričné hodnoty 100 g
Energetická hodnota 1400 kJ / 337 kcal
Tuky 14 g
z toho nasýtené mastné kyseliny 1,7 g
Sacharidy 24 g
z toho cukry 5,1 g
Bielkoviny 15 g
Soľ 3,8 g

Upozornenie

Skladujte v uzavretom obale na chladnom a suchom mieste.

Alergénové upozornenie: Alergény sú vyznačené v zložení produktu tučným písmom.