Sonnentor BIO Chilli mleté 40 g odhadovaná cena: 2.95 EUR
Sonnentor BIO Chilli mleté 40 g odhadovaná cena: 2.95 EUR

Sonnentor BIO Chilli mleté 40 g odhadovaná cena: 2.95 EUR

BIO Chilli mleté je korenie, ktoré doma musí mať každý milovník štipľavých jedál. Je vyrobené z papriky kríčkovitej, ktorá má vďaka obsiahnutému kapsaicínu na svedomí štípanie jazyka. Skvelo sa hodí do polievok, omáčok, cestovín a ďalších pokrmov, ktoré chcete povýšiť na novou úroveň štipľavosti. Neobíde sa bez nej indická, mexická, vietnamská ani thajská kuchyňa. Tí odvážnejší môžu chilli pridať aj do dezertov, skvelo si totiž rozumie s ovocím či čokoládou.

Katalógové číslo: gymbeam-52054 Kategória: Značka:

Popis

ODHADOVANÁ CENA: 2.95 EUR GymBeam

BIO Chilli mleté – korenie, ktoré nesmie chýbať v kuchyni milovníkov štipľavých jedál

BIO Chilli mleté je základné korenie, ktoré vašim jedlám prepožičia ohnivú štipľavosť. Vyrába sa z papriky kríčkovitej (Capsicum frutescens), ktorá je známa svojím obsahom kapsaicínu. Tento rastlinný alkaloid je zodpovedný za štipľavosť papričiek, pretože vyvolá dráždenie v akomkoľvek tkanive, s ktorým príde do styku. To je tiež dôvod, prečo sa okrem jedál pridáva chilli aj do hrejivých mastí či spaľovačov tuku. Najčastejšie ho však pravdepodobne využijete pri príprave jedál. Skvelo sa hodí do polievok, omáčok, cestovín a akýchkoľvek iných jedál, ktorým chcete pridať kúsok exotickej ostrosti. Chilli con carne, guláš či guacamole sa bez chilli nezaobídu. Možno vás však prekvapí, že sa dá použiť aj do smoothies či dezertov. Perfektne si totiž rozumie napríklad s čokoládou a ovocím. Pokiaľ budete chilli používať pri varení, dajte si pozor na množstvo. Nie každému je štipľavá chuť príjemná.

BIO Chilli mleté pochádza z kontrolovaného ekologického poľnohospodárstva a neobsahuje prídavné látky. Je ručne balená do recyklovateľného eko obalu, čo poteší všetkých ľudí, ktorým nie je ľahostajná naša planéta.

BIO Chilli mleté a jeho výhody

  • korenie vytvorené z papriky kríčkovitej
  • neobsahuje prídavné látky
  • je v BIO kvalite
  • má intenzívnu štipľavú chuť
  • ideálne na prípravu štipľavých jedál
  • ozvláštni aj smoothies a dezerty
  • je v eko balení
  • je ručne balené

Zloženie

BIO chilli mleté

Upozornenie

Skladujte v uzavretom obale na chladnom a suchom miesta.