OstroVit Vit&Min FORTE 90 tab. odhadovaná cena: 6.5 EUR
OstroVit Vit&Min FORTE 90 tab. odhadovaná cena: 6.5 EUR

OstroVit Vit&Min FORTE 90 tab. odhadovaná cena: 6.5 EUR

Vit&Min FORTE je unikátny komplex 21 vitamínov a minerálov, ktorého užívaním podporíte správne fungovanie organizmu. Je užitočný pre podporu imunitného systému, ochranu pred oxidačným stresom alebo správnu látkovú premenu.

Katalógové číslo: gymbeam-39454 Kategória: Značka:

Popis

ODHADOVANÁ CENA: 6.5 EUR GymBeam

Vit&Min FORTE – komplex 21 vitamínov a minerálov pre správne fungovanie organizmu

Vit&Min FORTE je multivitamín a komplexné spektrum 21 vitamínov a minerálov vo forme tabliet. Ich konzumáciou podporíte viaceré procesy v organizme.

Vitamín A – prispieva k fungovaniu imunity, správnej látkovej premene železa a podporuje zdravú pokožku, sliznice a zrak.

Vitamín B1 (tiamín) – podporuje látkovú premenu, fungovanie nervového systému, psychiky a srdca.

Vitamín B2 (riboflavín) – je užitočný pre redukciu únavy a vyčerpania, ochranu pred oxidačným stresom, ale aj udržanie zdravej pokožky, zraku a slizníc.

Vitamín B3 (niacín) – prispieva k zníženiu únavy, správnej látkovej premene a zachovaniu zdravých slizníc a pokožky.

Vitamín B5 (kyselina pantoténová) – podporuje zdravú duševnú výkonnosť, redukciu únavy, ale prispieva aj k správnej látkovej premene steroidných hormónov, vitamínu D a neurotransmitérov.

Vitamín B6 – prispieva k optimálnej syntéze cysteínu, látkovej premene homocysteínu, normálnej látkovej premene bielkovín a glykogénu alebo regulácii hormonálnej činnosti.

Vitamín B7 (biotín) – podporuje látkovú premenu makronutrientov, ale aj zachovanie zdravých slizníc a udržanie pevných vlasov a pokožky.

Vitamín B9 (kyselina listová) – je užitočný pre správnu podporu imunity, syntézu aminokyselín, tvorbu krvi alebo rast zárodočných tkanív počas tehotenstva.

Vitamín B12 – prispieva k tvorbe červených krviniek, redukciu únavy a vyčerpania, fungovaniu imunity alebo látkovej premene homocysteínu.

Vitamín C – podporuje fungovanie imunity, tvorbu kolagénu a k správnej funkcii ciev, kostí, chrupaviek, ďasien, pokožky a zubov, ale zvyšuje aj vstrebávanie železa.

Vitamín D – je užitočný pre správne vstrebávanie vápnika a fosforu, udržanie normálnej hladiny vápnika v krvi a prispieva k udržaniu zdravých kostí a zubov.

Vitamín E – je prospešný pre ochranu buniek pred oxidačným stresom.

Draslík – prispieva k správnemu fungovaniu svalov, nervového systému a udržanie normálneho krvného tlaku.

Horčík – pomáha redukovať únavu a vyčerpanie, správne fungovanie nervovej sústavy, svalov, ale aj normálnu syntézu bielkovín a rovnováhu elektrolytov.

Vápnik – prispieva k normálnej zrážanlivosti krvi, fungovaniu tráviacich enzýmov a správnej neurotransmisii, ale je tiež potrebný pre udržanie zdravých kostí a zubov.

Mangán – podporuje ochranu buniek pred oxidačným stresom, udržanie zdravých zubov, ale aj normálnu tvorbu spojivového tkaniva.

Zinok – je užitočný pre správnu syntézu DNA, kognitívnu funkciu, hrá tiež rolu v procese delenia buniek a podporuje udržanie optimálnej hladiny testosterónu v krvi.

Železo – prispieva k fungovaniu imunity, prenosu kyslíka v krvi, ale aj tvorbe červených krviniek a redukciu únavy či vyčerpania.

Meď – podporuje pigmentáciu pokožky, udržanie spojivových tkanív, prenos železa v tele, fungovanie imunity, nervového systému a ochranu buniek pred oxidačným stresom.

Chróm – je užitočný pre správnu látkovú premenu a udržanie optimálnej hladiny glukózy v krvi.

Selén – podporuje fungovanie štítnej žľazy, imunity, ale aj udržanie zdravých vlasov a nechtov alebo optimálnu spermogenézu.

Vit&Min FORTE a jeho výhody

  • komplex 21 vitamínov a minerálov
  • podporuje imunitný a nervový systém
  • podporuje ochranu pred oxidačným stresom
  • prispieva k udržaniu zdravej pokožky, slíznic a zraku
  • podporuje tvorbu spojivového tkaniva a kolagénu
  • je užitočný pre správnu látkovú premenu
  • prispieva k tvorbe červených krviniek
  • redukuje únavu a vyčerpanie

Zloženie

Objemové činidlo: mikrokryštalická celulóza; horečnaté soli kyseliny citrónovej, citran draselný, uhličitan vápenatý, diglycinát železa (II), kyselina L-askorbová, DL-alfa-tokoferylacetát, pikolinát zinočnatý, L-selenometionín, škrob, maltodextrín, protihrudkujúca látka: oxid kremičitý, horčík soli mastných kyselín; kyselina nikotínová, tiamín hydrochlorid, riboflavín, D-pantotenát vápenatý, cholekalciferol, diglycinát mangánu, diglycinát medi, retinylacetát, pyridoxín hydrochlorid, pikolinát chrómu, pteroylmonoglutámová kyselina, D-biotín, kyanokobalamín.

Dávkovanie

Odporúčame užívať počas tréningových dní 2 tablety pred jedlom, mimo tréningových dní 1 tabletu pred jedlom

Tabuľka nutričných hodnôt

Nutričné hodnoty 1 dávka (2 tablety)
Draslík 300 mg
Horčík 108 mg
Vápnik 120 mg
Vitamín C 80 mg
Niacin 16 mg
Vitamín E 30 mg
Tiamin 15 mg
Riboflavin 15 mg
Zinok 15 mg
Železo 14 mg
Kyselina pantetónová
12 mg
Vitamín B6 2 mg
Mangánium 1,8 mg
Meď 1 mg
Vitamín A 800 µg
Kyselina listová 400 µg
Selén 200 µg
Biotin 150 µg
Chróm 150 µg
Vitamín D
30 µg
Vitamín B12 10 µg

Upozornenie

Neprekračujte odporúčanú dennú dávku. Nepoužívajte výrobok ako náhradu za pestrú stravu. Odporúča sa vyvážená strava a zdravý životný štýl. Ak ste alergický na ktorúkoľvek zložku, produkt neužívajte. Deti, tehotné alebo dojčiace ženy nesmú produkt užívať. Uchovávajte balenie pevne uzatvorené na suchom mieste pri izbovej teplote. Chráňte pred priamym slnečným žiarením. Uchovávajte mimo dosahu deti.

Produkt sa vyrába v zariadení, ktoré spracováva ďalšie zložky obsahujúce tieto alergény: mlieko (vrátane laktózy), sójové bôby, arašidy, ostatné orechy, sezamové semená, obilniny obsahujúce lepok, vajcia, zeler, horčica, kôrovce, ryby.