OstroVit Omega 3-6-9 90 kaps. odhadovaná cena: 7.95 EUR
OstroVit Omega 3-6-9 90 kaps. odhadovaná cena: 7.95 EUR

OstroVit Omega 3-6-9 90 kaps. odhadovaná cena: 7.95 EUR

Omega 3-6-9 sú kapsuly s obsahom zdravých tukov z rybieho, ľanového a zo slnečnicového oleja. Vďaka tomu sú zdrojom dôležitých omega 3-6-9 mastných kyselín, ktoré majú v tele množstvo nenahraditeľných funkcií. Ich účinky navyše dopĺňa vitamín E, ktorý patrí medzi antioxidanty, a chráni ich tak pred oxidáciou. 

Katalógové číslo: gymbeam-61231 Kategória: Značka:

Popis

ODHADOVANÁ CENA: 7.95 EUR GymBeam

Omega 3-6-9 – komplexný zdroj zdravých tukov s vitamínom E

Omega 3-6-9 je doplnok stravy s obsahom rybieho, ľanového a slnečnicového oleja. Tie sú cennými zdrojmi omega 3-6-9 mastných kyselín, ktoré patria medzi zdraviu prospešné nenasýtené tuky. Príjem všetkých mastných kyselín je dôležitý, keďže každá z nich má v tele inú úlohu. Omega-3 a 6 sú navyše esenciálne, čo znamená, že si ich telo nedokáže vyrobiť samo, a preto je nutné pravidelne ich dopĺňať stravou.   

           

Rybí tuk je cenným zdrojom kyseliny eikozapentaénovej (EPA) a dokozahexaénovej (DHA), ktoré sú nenahraditeľné pre naše zdravie. Spolu totiž podporujú normálnu činnosť srdca, a to v dennom príjme 250 mg, k čomu tento produkt výrazne dopomôže. DHA navyše prispieva k správnej funkcii zraku a mozgu.     

        

Ľanový olej obsahuje kyselinu alfa-linolénovú (ALA), ktorá patrí takisto medzi cenné omega-3 mastné kyseliny. Ďalej je, rovnako ako slnečnicový olej, zdrojom kyseliny linolovej (LA), ktorá patrí medzi omega-6 tuky, a kyseliny olejovej (OA), známeho predstaviteľa omega-9 mastných kyselín.   

      

Vďaka svojmu komplexnému zloženiu vám tento produkt pomôže dosiahnuť optimálny príjem zdravých tukov. Zloženie je navyše obohatené o vitamín E, ktorý je známy ako antioxidant prispievajúci k ochrane buniek pred oxidačným stresom. Môže takto chrániť aj obsiahnuté mastné kyseliny pred oxidáciou či znehodnotením. Omega 3-6-9 má formu praktických kapsúl, ktoré sa jednoducho užívajú.   

       

Omega 3-6-9 a jeho výhody

  • obsahuje 400 mg rybieho, 300 mg ľanového a 290 mg slnečnicového oleja
  • je komplexným zdrojom omega 3-6-9 mastných kyselín
  • obsahuje EPA a DHA, ktoré podporujú zdravie srdca
  • prispieva k udržaniu správnej funkcie zraku a mozgu
  • obsahuje vitamín E
  • má antioxidačné účinky
  • je vo forme praktických kapsúl

           

Zloženie

Rybí olej, ľanový olej, slnečnicový olej, želatína, zvlhčovadlo – glycerol; voda; DL-alfa-tokoferylacetát (vitamín E).

           

Dávkovanie

Užívajte 1 kapsulu denne, najlepšie po jedle, a zapite ju dostatočným množstvom vody.

           

Tabuľka nutričných hodnôt

Nutričné hodnoty 1 kapsula
Rybí olej 400 mg
– z toho kyselina eikozapentaénová (EPA)  72 mg
– z toho kyselina dokozahexaénová (DHA) 48 mg
Ľanový olej 300 mg
– z toho kyselina alfa-linolénová (ALA)  150 mg
– z toho kyselina linolová (LA)  45 mg
– z toho kyselina olejová (OA) 60 mg
Slnečnicový olej 290 mg
– z toho kyselina linolová (LA)  145 mg 
– z toho kyselina olejová (OA) 43,5 mg
Vitamín E 10,5 mg

                

Upozornenie

Neprekračujte odporúčanú dennú dávku. Produkt neužívajte ako náhradu pestrej stravy. Výrobca odporúča preferovať vyváženú stravu a žiť zdravým životným štýlom. Neužívajte v prípade, že ste alergickí na niektorú zo zložiek výrobku. Produkt nesmú užívať deti, tehotné a dojčiace ženy. Balenie uchovávajte dobre uzavreté na suchom mieste pri izbovej teplote. Skladujte mimo dosahu detí a priameho slnečného žiarenia.

Alergény: Výrobok môže obsahovať mlieko (vrátane laktózy), sójové bôby, arašidy, iné orechy, sezamové semienka, ovos, vajcia a kôrovce.