OstroVit Fenylalanín 200 g odhadovaná cena: 6.95 EUR
OstroVit Fenylalanín 200 g odhadovaná cena: 6.95 EUR

OstroVit Fenylalanín 200 g odhadovaná cena: 6.95 EUR

Fenylalanín je esenciálna aminokyselina vo forme dobre rozpustného prášku. Táto látka je bežnou súčasťou nášho jedálnička i organizmu, kde sa podieľa na procesoch, ktoré súvisia s hormonálnym zdravím, mozgovými funkciami, zvládaním stresu a náladou. Naše telo si ho nedokáže samo vyrobiť, a je tak úplne závislé od príjmu zo stravy a doplnkov.

Katalógové číslo: gymbeam-61117 Kategória: Značka:

Popis

ODHADOVANÁ CENA: 6.95 EUR GymBeam

Fenylalanín – esenciálna aminokyselina, ktorá sa vďaka premene na tyrozín môže podieľať na zvládaní stresu a koncentrácii na prácu či učenie

Fenylalanín je esenciálna aminokyselina, ktorá sa bežne vyskytuje v našom tele. Má v ňom množstvo dôležitých rolí, ktoré súvisia s hormonálnym zdravím a mozgovými funkciami. Túto aminokyselinu si naše telo nedokáže samo vyrobiť, a je tak úplne závislé od príjmu zo stravy a doplnkov.

V organizme sa z neho tvorí napríklad fenyletylamín, ktorý má funkciu neurotransmiteru a spája sa najmä s pocitmi šťastia a spokojnosti. Z fenylalanínu vzniká aj aminokyselina tyrozín, ktorá sa ďalej podieľa na syntéze hormónov. Patria medzi nich napríklad hormóny adrenalín a dopamín, ktoré fungujú aj ako neurotransmitery. Sú kľúčové pre mozgové funkcie, ako je pamäť či sústredenie, a podieľajú sa aj na zvládaní stresových situácií.

Tento produkt je vo forme dobre rozpustného prášku, ktorý stačí rozmiešať vo vode či inom nápoji a vypiť. V jednej dávke obsahuje 5 g biologicky dobre využiteľného fenylalanínu. Je ideálny pre jedincov, ktorí chcú maximálne podporiť kognitívne funkcie, ako je pamäť alebo sústredenie, a lepšie zvládať stres aj napätie. Vďaka čisto rastlinnému zloženiu je vhodný aj pre vegánov.

Fenylalanín a jeho výhody

  • obsahuje esenciálnu aminokyselinu fenylalanín
  • je prekurzor fenyletylamínu a tyrozínu
  • v jednej dávke obsahuje 5 g fenylalanínu
  • môže sa podieľať na zvládaní stresu a sústredení
  • má formu rozpustného prášku
  • vhodný pre študentov aj pracujúcich
  • je vegánsky

Zloženie

L-fenylalanín.

Dávkovanie

Jednu dávku produktu (5 g = 1 odmerka) rozmiešajte v 100 – 150 ml vody alebo iného nápoja v šejkri. Užívajte jednu porciu denne.

Tabuľka nutričných hodnôt

Nutričné hodnoty 1 dávka (5 g)
L-fenylalanín 5 g

Upozornenie

Výrobok môže obsahovať mlieko (vrátane laktózy), sójové bôby, arašidy, iné orechy, sezamové semienka, ovos, vajcia, kôrovce, ryby. Neprekračujte odporúčanú dennú dávku. Neužívajte výrobok ako náhradu pestrej a vyváženej stravy. Neužívajte, ak ste alergickí na niektorú zo zložiek výrobku. Nevhodné pre deti, tehotné a dojčiace ženy. Liek sa neodporúča ľuďom trpiacim fenylketonúriou. Balenie uchovávajte dobre uzavreté na suchom mieste mimo priameho slnečného žiarenia pri teplote 15 – 25 °C. Uchovávajte mimo dosahu detí.