OstroVit Carbo 1000 g citrón odhadovaná cena: 5.95 EUR
OstroVit Carbo 1000 g citrón odhadovaná cena: 5.95 EUR

OstroVit Carbo 1000 g citrón odhadovaná cena: 5.95 EUR

Carbo je zmes dobre vstrebateľných sacharidov, ktoré vám rýchlo dodajú energiu. Je tak ideálna pre športovcov, ktorí chcú podávať maximálne výkony. Zloženie je navyše obohatené o vybrané vitamíny a dôležité elektrolyty, ktoré človek prirodzene potom stráca. Nechýba ani beta-alanín či l-arginín pre zvýšenie výkonu.

Katalógové číslo: gymbeam-61048 Kategória: Značka:

Popis

ODHADOVANÁ CENA: 5.95 EUR GymBeam

Carbo obsahuje dobre vstrebateľné sacharidy, elektrolyty a l-arginín pre lepší prísun živín a kyslíka k pracujúcim svalom

Carbo je funkčná zmes, ktorú tvoria predovšetkým dobre vstrebateľné sacharidy. Tie sú hlavným zdrojom energie, a preto je ich príjem dôležitý najmä pre športovcov, ktorí chcú podávať maximálne výkony. Obsiahnutým zdrojom je v tomto prípade prevažne maltodextrín. Ten vyniká najmä svojou rýchlou vstrebateľnosťou a využiteľnosťou v organizme. V zložení však nechýba ani dextróza. Ide tak o prepracovanú sacharidovú zmes, ktorá bude skvelo fungovať ako pre silových, tak aj vytrvalostných športovcov. Počas tréningu totiž dodá takmer okamžite využiteľnú energiu. Carbo tak môže prispieť k zlepšeniu výkonu, doplneniu glykogénových zásob vyčerpaných tréningom a rýchlejšej regenerácii.

V zmesi však nechýba ani beta-alanín, ktorý sa v organizme podieľa na vytváraní karnozínu. Ten funguje ako taký upratovač, dokáže totiž znížiť prekyslenie svalov a hromadenie kyseliny mliečnej. To potom môže pomôcť znížiť únavu a predĺžiť športový výkon. Carbo obsahuje však aj l-arginín. Ten má vplyv na produkciu oxidu dusnatého, ktorý má za následok rozšírenie ciev. To môže mať vo finále vplyv na efektívnejšie zásobenie svalov živinami, a tým aj na váš výkon.

V zložení nájdete aj dôležité elektrolyty, ako je napríklad sodík a draslík. Tie sú známe svojim vplyvom na hydratáciu organizmu. Pri záťaži ich však prirodzene strácame prostredníctvom potu, a tak je na mieste ich priebežné doplňovanie. V zmesi však nechýba ani vápnik a horčík. Tieto minerálne látky sa zase starajú o správnu funkciu svalov a kostí. Posledná časť zmesi Carbo je venovaná vitamínu C a B6. Tie sú totiž dôležité pre správne fungovanie imunity, nervový systém a taktiež prispievajú k zníženiu únavy i vyčerpania.

Svojím zložením sa Carbo radí medzi funkčné sacharidové doplnky pre športovcov, ktoré pomáhajú doplniť toľko potrebnú energiu. Vďaka obsiahnutým elektrolytom zmes tiež pomáha s optimálnou hydratáciou. Je tak ideálny pre silových aj vytrvalostných športovcov, ktorí chcú podávať tie najlepšie výkony.

Carbo a jeho výhody

  • funkčná sacharidová zmes na doplnenie energie
  • tvorí ho rýchlo vstrebateľný maltodextrín a dextróza
  • obsahuje beta-alanín a l-arginín
  • je obohatený o elektrolyty, vitamín C a B6
  • má vplyv na fungovanie nervového systému aj svalov
  • pomáha znižovať únavu a vyčerpanie
  • podporuje fungovanie imunity
  • je vo forme dobre rozpustnej zmesi
  • má osviežujúcu chuť

Dávkovanie

Rozmiešajte 50 g (3 odmerky) v 500 ml vody. Počas tréningu užite 1 dávku.

Zloženie

Maltodextrín, dextróza, citrát draselný (draslík), regulátor kyslosti: kyselina citrónová; chlorid sodný (sodík), citrát horečnatý (horčík), uhličitan vápenatý (vápnik), aróma, L-arginín alfa ketoglutarát (AAKG), beta-alanín, farbivo: karotény; kyselina L-askorbová (vitamín C), koncentrát repnej šťavy v prášku (príchuť pomaranč a melón), farbivo karotén (príchuť pomaranč a citrón), sladidlo: sukralóza; pyridoxín hydrochlorid (vitamín B6).

Tabuľka nutričných hodnôt

Nutričné hodnoty 1 dávka (50 g) 100 g
Energetická hodnota 746 kJ / 184 kcal 1492 kJ / 368 kcal
Tuky 0,05 g 0,1 g
– z toho nasýtené mastné kyseliny 0 g 0 g
Sacharidy 42 g 84 g
– z toho cukry 18 g 36 g
Bielkoviny 0 g 0 g
Soľ 0,75 g 1,5 g
Draslík 300 mg 600 mg
Sodík 285 mg 570 mg
Vápnik 160 mg 320 mg
Horčík 75 mg 150 mg
Vitamín C 80 mg 160 mg
Vitamín B6 1,4 mg 2,8 mg
L-arginín alfa-ketoglutarát 200 mg 400 mg
– z toho L-arginín 131 mg 262 mg
Beta-alanín 200 mg 400 mg

Upozornenie

Neprekračujte odporúčanú dennú dávku. Výživový doplnok nemožno používať ako náhradu pestrej stravy. Odporúča sa vyvážená strava a zdravý životný štýl. Nekonzumujte, ak ste alergickí na niektorú zo zložiek produktu. Prípravok by nemali používať deti, tehotné ženy a dojčiace matky. Uchovávajte mimo dosahu detí. Výživový doplnok. Obsahuje cukor a sladidlo. Výrobok môže obsahovať mlieko (vrátane laktózy), sóju, arašidy, iné orechy, sezamové semienka, ovos, vajcia, kôrovce, ryby. Balenie uchovávajte tesne uzavreté na suchom mieste pri teplote 15 – 25 °C. Chráňte pred priamym slnečným žiarením.