Mammut Nutrition XXL Booster 500 g pomaranč marakuja odhadovaná cena: 29.95 EUR
Mammut Nutrition XXL Booster 500 g pomaranč marakuja odhadovaná cena: 29.95 EUR

Mammut Nutrition XXL Booster 500 g pomaranč marakuja odhadovaná cena: 29.95 EUR

30 

XXL Booster je účinná predtréningovka, ktorá v sebe spája kreatín monohydrát, dôležité aminokyseliny, vitamíny a minerálne látky. Je bez kofeínu, a tak ju môžete používať aj vo večerných hodinách. Obsahuje vitamíny B6 a B12, ktoré pomáhajú znížiť únavu. V zložení nechýba ani beta alanín, ktorý má vplyv na tvorbu karnozínu. Ten dokáže znížiť prekyslenie svalov a hromadenie kyseliny mliečnej, čo môže predĺžiť výkon.

Katalógové číslo: gymbeam-56716 Kategória: Značka:

Popis

ODHADOVANÁ CENA: 29.95 EUR GymBeam

XXL Booster – účinná predtréningovka pre všetkých, ktorí sa chcú nabudiť pred cvičením. predĺžiť výkon a vydať zo seba maximum

XXL Booster je predtréningovka, ktorá vyniká svojím zložením. Neobsahuje kofeín, takže ju môžete používať aj popoludní a večer. Naopak v zložení nájdete niekoľko látok, ktoré majú nespochybniteľný účinok na organizmus. Ako prvý môžeme menovať kreatín monohydrát, ktorý je v dennej dávke 3 g schopný zvyšovať výkon počas krátkych po sebe idúcich intervaloch intenzívneho tréningu. V zložení nájdete aj rad dôležitých aminokyselín. Napríklad beta alanín sa podieľa na vytváraní karnozínu, ktorý v svaloch funguje ako upratovač. Dokáže totiž znížiť prekyslenie svalov a hromadenie kyseliny mliečnej, čo môže pomôcť znížiť únavu a predĺžiť športový výkon. Nechýba však ani l-glutamín, čo je neesenciálna aminokyselina, ktorej hladina sa najmä náročným tréningom znižuje. Jej príjem tak môže pomôcť s jej opätovným navýšením.

Medzi obsiahnutými aminokyselinami nájdeme aj l-arginín. Ten má vplyv na produkciu oxidu dusnatého, čo má za následok rozšírenie ciev a možný väčší prísun živín a kyslíku k pracujúcim svalom. Rovnako tak XXL Booster obsahuje aj taurín, ktorý je bežnou súčasťou energetických nápojov. Nielen všetkých silovo cvičiacich športovcov poteší obsah vetvených aminokyselín, známych pod skratkou BCAA. Konkrétne sa jedná o l-valín, l-leucín a l-izoleucín. Tie si naše telo nevie samo vytvoriť, a tak mu ich musíme pravidelne dodávať. V organizme plnia dôležitú úlohu, nakoľko sa podieľajú na syntéze bielkovín dôležitých pre udržanie a rast svalovej hmoty.

V zložení ale nájdeme aj dôležité vitamíny. Konkrétne sa jedná o komplexný B komplex. Z neho vitamíny B1, B2 a B3 prispievajú napríklad k optimálnemu fungovaniu látkovej premeny dôležitej pre tvorbu energie. Ďalej vitamíny B6 a B12 pomáhajú znižovať únavu a vyčerpanie. Nechýba ani vitamín E chrániaci bunky pred oxidačným stresom či vitamín C. Ten pomáha so správnym fungovaním imunitného systému počas námahy. Rovnako tak má vplyv aj na fungovanie nervového systému.

Poslednú časť XXL Boosteru tvoria minerálne látky. Z nich napríklad horčík má vplyv na zníženie únavy a vyčerpania, správne fungovanie nervového systému a tiež prispieva k normálnej syntéze bielkovín. Obsiahnutý chróm má vplyv na udržanie normálnej hladiny glukózy v krvi, čo môže v konečnom dôsledku pomôcť regulovať hlad a chuť na jedlo. Poslednou obsiahnutou látkou je zinok. Ten prispieva k správnej látkovej premene mastných kyselín a makroživín. Zároveň pomáha tiež so syntéžou bielkovín a udržaním normálnej hladiny testosterónu v krvi.

XXL Booster je tak komplexná predtréningovka, ktorá je populárna medzi silovými aj vytrvalostnými športovcami. Je vo forme dobre vstrebateľného prášku so skvelou chuťou a výbornou rozpustnosťou.

XXL Booster a jeho výhody

  • komplexná bezkofeínová predtréningovka
  • obsahuje kreatín monohydrát, aminokyseliny, vitamíny a minerálne látky
  • pomáha znižovať únavu a vyčerpanie
  • môže zlepšiť prekrvenie a tým aj výkon
  • má vplyv na tvorbu karnozínu, ktorý znižuje zakyslenie svalov
  • pomáha so správnou funkciou svalov
  • prispieva k udržaniu normálnej hladiny testosterónu
  • je vo forme dobre rozpustného prášku
  • má skvelú chuť

Zloženie

Fruktóza, dextróza, 7,6 % kreatín monohydrát, 5 % L-glutamín, citrát horečnatý, 3,3 % L-arginín, 3,3 % beta-alanín, aróma (obsahuje laktózu), kyselina (kyselina citrónová), 2,5 % prášok z pomaranča (kukuričný dextrín, koncentrát pomarančovej šťavy), 1,5 % taurín, 1,5 % prášok z mučenky, kukuričný dextrín, srvátkový proteínový koncentrát, kuchynská soľ, protihrudkujúca látka (oxid kremičitý), regulátor kyslosti (citrát draselný), 0,27 % L-leucín, zahusťovadlo (arabská guma), 0,13 % L-valín, 0,13 % L-izoleucín, kyselina L-askorbová, oxid zinočnatý, nikotínamid, DL-alfa-tokoferyl octan, D-pantotenát vápenatý, riboflavín, hydrochlorid pyridoxínu, tiamín mononitrát, farbivo (karotény), kyselina pteroylmonoglutamová, chlorid chromitý, D-biotín, kyanokobalamín.

Dávkovanie

Zmiešajte 15 g (2 odmerky) s 200 ml vody a užívajte najlepšie pred tréningom.

Tabuľka nutričných hodnôt

Nutričné hodnoty 1 dávka (15 g)
Sacharidy 10 g
Kreatín monohydrát 1137mg
z toho kreatín 1000 mg
L-glutamín 750 mg
Beta alanín 500 mg
L-arginín 500 mg
Taurín 225 mg
L-leucín 40,0 mg
L-izoleucín 20,0 mg
L-valín 20,0 mg
Vitamín E 3,0 mg
Vitamín C 20,0 mg
Vitamín B1 (tiamín) 0,27 mg
Vitamín B2 (riboflavín) 0,35 mg
Niacín 4,0 mg
Vitamín B6 0,35 mg
Kyselina listová 50 µg
Vitamín B12 0,63 µg
Biotín 12,5 µg
Kyselina pantoténová 1,5 mg
Magnézium 56,3 mg
Zinok 6,0 mg
Chróm 14,6 µg

Upozornenie

Produkt neslúži ako náhrada pestrej a rozmanitej stravy. Je nevhodný pre tehotné a dojčiace ženy. Skladujte v suchu, chlade a mimo dosah malých detí. Pred užitím si preštudujte návod na použitie a dodržujte odporúčané dávkovanie.