GymBeam Vitamín B12 90 tab. bez príchute odhadovaná cena: 3.95 EUR
GymBeam Vitamín B12 90 tab. bez príchute odhadovaná cena: 3.95 EUR

GymBeam Vitamín B12 90 tab. bez príchute odhadovaná cena: 3.95 EUR

Vitamín B12 (kobalamín) je dôležitý pre správnu funkciu nervového systému a psychiky, proces delenia buniek, ako aj funkciu imunitného systému. Zároveň sa podieľa na znížení únavy a vyčerpania. Môžu z neho benefitovať aj vegetariáni a vegáni a je všeobecne ideálny pre každého, kto sa chce starať o svoje zdravie.

Katalógové číslo: gymbeam-29692 Kategória: Značka:

Popis

ODHADOVANÁ CENA: 3.95 EUR GymBeam

Vitamín B12 sa podieľa na funkcii nervového systému a psychiky, pričom prispieva aj k zníženiu únavy a vyčerpania

Vitamín B12, nazývaný aj kobalamín, je dôležitý vitamín skupiny B, známy svojimi početnými zdravotnými benefitmi. Prispieva k správnemu fungovaniu imunitného a nervového systému, ako aj psychiky. Zároveň sa podieľa na správnej látkovej premene dôležitej pre tvorbu energie, čo môžu oceniť športovci, ktorí chcú podávať maximálne výkony. Môže byť užitočný nielen pri fyzicky náročných činnostiach, ale aj tých psychických, keďže sa podieľa na znížení únavy a vyčerpania. Vďaka tomu môže mať vplyv na celkový pocit vitality a výkonnosti.

Tento vitamín tiež prispieva k správnej tvorbe červených krviniek a optimálnej látkovej premene homocysteínu. Navyše zohráva dôležitú úlohu v procese delenia buniek, a preto je to jeden z vitamínov, ktoré sa pravidelne spomínajú v súvislosti s tehotenstvom. Vitamín B12 je vhodný aj ako doplnok pre vegetariánov a vegánov. Tento vitamín sa totiž nachádza takmer výhradne v živočíšnych potravinách a ľudia, ktorí majú jedálniček postavený na rastlinnej strave, môžu mať vyššie riziko jeho nedostatku. Suplementácia by tak mohla byť v ich prípade dobrým spôsobom, ako mu predchádzať.

Vitamin B12 - GymBeam

Vitamín B12 a jeho výhody

  • je známy ako kobalamín
  • patrí medzi vitamíny skupiny B
  • prispieva k správnemu fungovaniu imunitného systému
  • podieľa sa na funkcii nervového systému a psychiky
  • je dôležitý pre správnu látkovú premenu dôležitú pre tvorbu energie
  • podieľa sa na znížení únavy a vyčerpania
  • prispieva k tvorbe červených krviniek
  • hrá rolu v procese delenia buniek
  • je vhodný pre vegetariánov a vegánov

Zloženie

Plnivo (mikrokryštalická celulóza), vitamín B12 (1% kyanokobalamín), protihrudkujúce činidlo (stearan horečnatý).

Dávkovanie

Ako doplnok k strave užívajte 1 tabletu 1x denne.

Tabuľka nutričných hodnôt

Nutričné hodnoty 1 dávka (1 tab)
Vitamín B12 (ako kyanokobalamín) 100 μg

Upozornenie

Výživový doplnok. Výrobok nie je náhradou pestrej a vyváženej stravy. Skladujte v suchu pri teplote do 25°C. Chráňte pred mrazom a priamym slnečným žiarením. Nevhodné pre deti, tehotné a dojčiace ženy. Skladujte mimo dosah malých detí. Výrobca neručí za škody vzniknuté nevhodným použitím alebo skladovaním. Neprekračujte odporúčenú dennú dávku. Minimálna trvanlivosť: uvedená na obale.