GymBeam Vitamín B-Complex Forte 90 tab. bez príchute odhadovaná cena: 5.95 EUR
GymBeam Vitamín B-Complex Forte 90 tab. bez príchute odhadovaná cena: 5.95 EUR

GymBeam Vitamín B-Complex Forte 90 tab. bez príchute odhadovaná cena: 5.95 EUR

Vitamín B-Complex Forte obsahuje funkčné množstvo všetkých 8 vitamínov skupiny B, ktoré sa podieľajú na správnom fungovaní organizmu. Z nich má napríklad vitamín B12 vplyv na optimálnu funkciu imunity. Spolu s vitamínom B6 pomáha navyše znižovať únavu a vyčerpanie. V zložení, samozrejme, nechýba ani vitamín B10 (PABA), ktorý sa užíva s cieľom podporiť zdravie pokožky, kvalitu vlasov a celkovú krásu. B-komplex forte je preto podstatný ohľadne zdravia a celkovej vitality.

Katalógové číslo: gymbeam-29677 Kategória: Značka:

Popis

ODHADOVANÁ CENA: 5.95 EUR GymBeam

Vitamín B-Complex Forte obsahuje všetky vitamíny skupiny B v množstve, ktoré s prehľadom pokryje ich dennú potrebu

Vitamín B-Complex Forte obsahuje všetky vitamíny skupiny B, ktoré organizmus potrebuje na správne fungovanie. Každý z nich je obsiahnutý minimálne v 200 % množstve odporúčanej dennej dávky. Ide teda o ideálny spôsob, ako podporiť celkové zdravie a vitalitu. Okrem základných vitamínov skupiny B nájdete v zložení aj vitamín B10, známy ako kyselina para-aminobenzoová (PABA). Všetky vitamíny B sa zaraďujú medzi vitamíny rozpustné vo vode. Tie sa ľahko vstrebávajú, udrobia v tele svoju prácu a ich prípadné nadbytky vylúčime močom. Okrem vitamínu B12 nie je naše telo schopné si ich ukladať do zásoby. Mali by sme ich preto dopĺňať pravidelne, pokojne vo väčších dávkach.

Každý z týchto obsiahnutých vitamínov B má svoju funkciu v organizme. Napríklad vitamín B1 prispieva k správnemu fungovaniu srdca, nervového systému a psychiky. Jeho optimálny príjem je teda ešte dôležitejší počas psychicky či fyzicky náročnejšieho obdobia. Dôležitý je, samozrejme, aj vitamín B2, ktorý prispieva k udržaniu zdravej pokožky a dobrého zraku. Práve ten je kľúčový pre bežné fungovanie. Spolu s vitamínmi B3, B5, B6, B9 a B12 pomôže znížiť únavu a vyčerpanie, čo môže značne uľahčiť bežné každodenné povinnosti. Okrem B9 a B10 sú všetky základné vitamíny skupiny B dôležité taktiež pre energetický metabolizmus, ktorý vyrába životnú energiu vo forme ATP.

Aby bol váš organizmus v optimálnom stave a dokázal odolávať rôznym negatívnym vplyvom z okolia, treba mať správne fungujúcu imunitu. S jej podporou pomôžu napríklad vitamíny B6, B9 a B12. Niektoré vitamíny v tomto komplexe môžu okrem zdravia a správneho fungovania organizmu podporiť aj vzhľad. Napríklad na pokožku vplývajú vitamíny B2, B3 a B7. Ten je navyše dôležitý pre kvalitu vlasov. Táto kombinácia je teda prospešná pre ženy aj mužov, ktorí chcú podporiť zdravý vzhľad a túžia po kvalitných vlasoch. Tí napokon ocenia aj nadstavbu v podobe vitamínu B10, ktorý sa užíva za účelom podpory kvality vlasov a pokožky. Ženy ocenia tiež prítomnosť kyseliny listovej, známej ako folát alebo vitamín B9, ktorá je dôležitá pre rast zárodočných tkanív počas tehotenstva.

Veľkou výhodou tohto B-komplexu forte je jeho praktická forma. Už len jednou tabletou s prehľadom pokryjete potrebnú dennú dávku všetkých základných vitamínov skupiny B. Každá tableta totiž obsahuje minimálne dvojnásobok odporúčaného denného príjmu daného vitamínu. Zabezpečiť si ich optimálnu hladinu v tele už nemôže byť jednoduchšie.

Vitamín B-Complex Forte - GymBeam

Vitamín B-Complex Forte a jeho výhody

  • obsahuje všetky základné vitamíny skupiny B
  • 1 tableta pokryje s prehľadom celkovú dennú potrebu vitamínov skupiny B
  • je obohatený o vitamín B10 (kyselina para-aminobenzoová)
  • podporuje správne fungovanie nervového systému, srdca a psychiky
  • vplýva na správnu funkciu zraku
  • pomáha s podporou zdravia pokožky a vlasov
  • prispieva k správnej funkcii imunity a obranyschopnosti
  • je vo forme praktických tabliet

Zloženie

Objemové činidlo (sorbitoly), vitamín B3 (nikotínamid), vitamín B5 (D-pantotenát vápenatý), vitamín B6 (pyridoxín hydrochlorid), vitamín B2 (riboflavín), vitamín B1 (tiamín hydrochlorid), vitamín B1 (tiamín mononitrát), vitamín B7 (D-biotín), vitamín B9 (kyselina pteroylmonoglutámová), vitamín B12 (kyanokobalamín), vitamín B10 (kyselina para-aminobenzoová – PABA), protihrudkujúce činidlo (stearan horečnatý).

Dávkovanie

Užívajte 1 tabletu denne.

Tabuľka nutričných hodnôt

Nutričné hodnoty 1 tableta *RI
Vitamín B1 10 mg 909 %
Vitamín B2 10 mg 714 %
Vitamín B3 50 mg 313 %
Vitamín B5 40 mg 667 %
Vitamín B6 9,8 mg 700 %
Vitamín B7 0,5 mg 1000 %
Vitamín B9 0,4 mg 200 %
Vitamín B10 50 mg
Vitamín B12 5 μg 200 %

*Referenčná hodnota príjmu priemernej dospelej osoby (8400 kJ/ 2000 kcal).

Upozornenie

Výživový doplnok. Neprekračujte odporúčanú dennú dávku. Produkt nie je náhradou pestrej a vyváženej stravy. Produkt nie je určený pre deti, tehotné a dojčiace ženy. Skladujte mimo dosahu malých detí. Uchovávajte na suchom mieste mimo priameho slnečného žiarenia pri izbovej teplote.

Alergény: Môže obsahovať stopy lepku, sóje a mlieka.