GymBeam Vitamín B Complex 120 tab. bez príchute odhadovaná cena: 4.95 EUR
GymBeam Vitamín B Complex 120 tab. bez príchute odhadovaná cena: 4.95 EUR

GymBeam Vitamín B Complex 120 tab. bez príchute odhadovaná cena: 4.95 EUR

Vitamín B-Complex obsahuje funkčné množstvo všetkých 8 základných vitamínov skupiny B, ktoré sa podieľajú na správnom fungovaní organizmu. Z nich napríklad vitamín B12 vplýva na optimálnu funkciu imunity. Spolu s vitamínom B6 navyše pomáha znižovať únavu a vyčerpanie. B-komplex je teda podstatný ohľadne podpory zdravia a celkovej vitality.

Katalógové číslo: gymbeam-28397 Kategória: Značka:

Popis

ODHADOVANÁ CENA: 4.95 EUR GymBeam

Vitamín B-Complex obsahuje všetky vitamíny skupiny B v množstve, ktoré pokryje ich dennú potrebu

Vitamín B-Complex obsahuje všetky základné vitamíny skupiny B, ktoré organizmus potrebuje na správne fungovanie. Je preto ideálny na podporu celkového zdravia a vitality. Všetky vitamíny B sa zaraďujú k vitamínom rozpustným vo vode. Tie sa ľahko vstrebávajú, urobia v tele svoju prácu a ich prípadné nadbytky vylúčime močom. Okrem vitamínu B12 nie je naše telo schopné si ich ukladať do zásoby. Mali by sme ich teda dopĺňať pravidelne, pokojne vo väčších dávkach.

Každý z 8 obsiahnutých vitamínov B má svoju funkciu v organizme. Napríklad vitamín B1 prispieva k správnemu fungovaniu srdca, nervového systému a psychiky. Jeho optimálny príjem je preto ešte dôležitejší počas psychicky či fyzicky náročnejšieho obdobia. Dôležitý je, samozrejme, aj vitamín B2, ktorý prispieva k udržaniu zdravej pokožky a dobrého zraku. Práve ten je kľúčový pre bežné fungovanie. Spolu s vitamínmi B3, B5, B6, B9 a B12 pomôže znížiť únavu a vyčerpanie, čo môže značne uľahčiť bežné každodenné povinnosti. Okrem B9 sú všetky základné vitamíny skupiny B dôležité taktiež pre energetický metabolizmus, ktorý vyrába životnú energiu vo forme ATP.

Aby bol váš organizmus v optimálnom stave a dokázal odolávať rôznym negatívnym vplyvom z okolia, treba mať správne fungujúcu imunitu. S jej podporou pomôžu napríklad vitamíny B6, B9 a B12. Na pokožku vplývajú vitamíny B2, B3 a B7. Ten je navyše dôležitý pre kvalitu vlasov. Táto kombinácia je tak prospešná pre každého, kto sa chce starať o svoj vzhľad. Ženy ocenia aj prítomnosť kyseliny listovej, známej tiež ako folát alebo vitamín B9, ktorá je dôležitá pre rast zárodočných tkanív počas tehotenstva.

Veľkou výhodou tohto B-komplexu je jeho praktická forma. Už len jednou tabletou spoľahlivo pokryjete potrebnú dennú dávku všetkých základných vitamínov skupiny B. Zabezpečiť si ich optimálnu hladinu v tele už nemôže byť jednoduchšie.

Vitamín B-Complex - GymBeam

Vitamín B-Complex a jeho výhody

  • obsahuje všetkých 8 základných vitamínov skupiny B
  • 1 tableta pokryje celkovú dennú potrebu vitamínov skupiny B
  • podporuje správne fungovanie nervového systému, srdca a psychiky
  • vplýva na správnu funkciu zraku
  • pomáha s podporou zdravia pokožky a vlasov
  • prispieva k správnej funkcii imunity a obranyschopnosti organizmu
  • je vo forme praktických tabliet

Zloženie

Objemové činidlo (sorbitoly), vitamín B3 (nikotínamid), vitamín B5 (D-pantotenát vápenatý), vitamín B6 (pyridoxín hydrochlorid), vitamín B1 (tiamín mononitrát), vitamín B2 (riboflavín), vitamín B1 (tiamín hydrochlorid), vitamín B9 (kyselina pteroylmonoglutamová), vitamín B7 (D-biotín), vitamín B12 (kyanokobalamín), vitamín B12 (metylkobalamín), protihrudkujúce činidlo (stearan horečnatý).

Dávkovanie

Užívajte 1 tabletu denne.

Tabuľka nutričných hodnôt

Nutričné hodnoty 1 tableta *RI
Vitamín B1 1,33 mg 120 %
Vitamín B2 1,4 mg 100 %
Vitamín B3 16 mg 100 %
Vitamín B5 6,56 mg 109 %
Vitamín B6 1,71 mg 122 %
Vitamín B7 50 μg 100 %
Vitamín B9 0,2 mg 100 %
Vitamín B12 5 μg 200 %

*Referenčná hodnota príjmu priemernej dospelej osoby (8400 kJ/ 2000 kcal).

Upozornenie

Výživový doplnok. Neprekračujte odporúčanú dennú dávku. Produkt nie je náhradou pestrej a vyváženej stravy. Produkt nie je určený pre deti, tehotné a dojčiace ženy. Skladujte mimo dosahu malých detí. Uchovávajte na suchom mieste mimo priameho slnečného žiarenia pri izbovej teplote.

Alergény: Môže obsahovať stopy lepku, sóje a mlieka.