GymBeam ProAMINO stim-free 390 g mango marakuja odhadovaná cena: 14.5 EUR
GymBeam ProAMINO stim-free 390 g mango marakuja odhadovaná cena: 14.5 EUR

GymBeam ProAMINO stim-free 390 g mango marakuja odhadovaná cena: 14.5 EUR

15 

ProAMINO stim-free je unikátny komplex 9 aminokyselín a 6 vitamínov, ktoré majú v organizme množstvo dôležitých úloh. Pomôže vám pohodlne doplniť aminokyseliny, ako napríklad BCAA, ktoré sú základnou stavebnou jednotkou bielkovín. Tie sa potom využívajú na tvorbu a opravu svalov, čo ocenia najmä športovci. Vďaka tomu, že neobsahuje kofeín, je vhodný na užívanie kedykoľvek počas dňa.

Katalógové číslo: gymbeam-42874 Kategória: Značka:

Popis

ODHADOVANÁ CENA: 14.5 EUR GymBeam

ProAMINO stim-free – funkčná zmes 9 vybraných aminokyselín a 6 vitamínov, navrhnutá špeciálne pre športovcov

ProAMINO stim-free je jedinečný komplex 9 aminokyselín a 6 vitamínov vo forme dobre rozpustného prášku. Základ tvoria esenciálne aminokyseliny v podobe fermentovaných BCAA, teda leucínu, izoleucínu a valínu. Z esenciálnych aminokyselín (EAA) sa potom v tele tvoria a opravujú svalové bielkoviny či iné tkanivá. Zároveň ich vďaka rýchlej stráviteľnosti môžeme využiť ako zdroj energie počas záťaže. Naše telo si ich však nedokáže samo vyrobiť, a tak ich potrebujeme pravidelne dopĺňať stravou alebo v podobe suplementov. S týmto produktom vám to pôjde efektívne aj vďaka obsahu BCAA v optimálnom pomere 4 : 1 : 1 v prospech leucínu.

V zložení nájdete aj ďalšie aminokyseliny, ako je l-arginín, z ktorého sa v tele tvorí oxid dusnatý (NO), ktorý súvisí s prekrvením organizmu. To sa môže prejaviť efektívnejším prísunom kyslíka a živín k pracujúcim svalov. Podobným spôsobom účinkuje aj l-citrulín, ktorý je tiež užitočný počas športového výkonu. Pritom oceníte aj beta-alanín, z ktorého sa tvorí karnozín, čo je látka, ktorá vstupuje do metabolizmu kyseliny mliečnej (laktát) vo svaloch. Preto je príjem týchto aminokyselín ideálny pred alebo počas tréningu. V zložení však nechýba ani l-tyrozín alebo l-glutamín, ktoré sa takisto spájajú s výkonnosťou.

ProAMINO stim-free vám tiež pomôže doplniť vitamíny B3, B6, B9, B12, C a D3, ktoré organizmus potrebuje na správne fungovanie. Vitamín B3 (niacín) a B6 (pyridoxín) prispievajú k zníženiu únavy i vyčerpania a zároveň podporujú správnu látkovú premenu, ktorá je dôležitá pre tvorbu energie. Vitamín B12 (kobalamín) má zase vplyv na správnu činnosť imunity a psychiky. Nielen športovcov poteší aj obsiahnutý vitamín C, ktorý podporuje normálnu funkciu imunitného systému počas intenzívneho fyzického výkonu a po ňom. S pohybom však súvisí aj vitamín D3 (cholekalciferol), ktorý prispieva k udržaniu normálneho stavu kostí a funkcie svalov.

Tento komplexný produkt poteší každého silového aj vytrvalostného športovca. Uľahčí im totiž každodenný príjem esenciálnych i neesenciálnych aminokyselín a vitamínov, ktoré majú množstvo benefitov. Vďaka forme instantného prášku si z neho počas chvíľky vytvoríte osviežujúci nápoj, ktorý si môžete vychutnať pred, počas aj po tréningu. Navyše neobsahuje kofeín ani iné stimulanty, takže si ho môžete dopriať aj v popoludňajších alebo večerných hodinách.

ProAMINO stim-free - GymBeam

ProAMINO stim-free a jeho výhody

 • funkčný komplex 9 aminokyselín a 6 vitamínov
 • základ tvoria fermentované BCAA v pomere 4 : 1 : 1 v prospech l-leucínu
 • obsahuje l-arginín, l-glutamín, l-tyrozín, l-citrulín, l-alanín a beta alanín
 • je zdrojom vitamínov B3, B6, B9, B12, C a D3
 • podporuje správnu funkciu imunity a psychiky
 • prispieva k zníženiu únavy a vyčerpania
 • podporuje normálny energetický metabolizmus
 • pomáha udržať správnu funkciu svalov
 • podporuje normálny stav kostí
 • pomôže s príjmom esenciálnych i neesenciálnych aminokyselín
 • má formu dobre rozpustného prášku
 • po rozmiešaní vo vode vytvorí osviežujúci nápoj
 • hodí sa pred, počas aj po tréningu
 • je vhodný pre silových aj vytrvalostných športovcov

Zloženie

Príchuť pomaranč: BCAA 4:1:1 (L-leucín, L-izoleucín, L-valín), L-alanín, L-glutamín, L-taurín, inulín, regulátor kyslosti: kyselina citrónová, kyselina jablčná, L-citrulín, prírodná aróma, L-arginín, beta alanín, vitamín C (kyselina askorbová), sladidlo: sukralóza, farbivo: betakarotén, zahusťovadlo: xantánová guma, vitamín B3 (nikotínamid), vitamín B6 (pyridoxín hydrochlorid), vitamín B12 (kyanokobalamín), vitamín B9 (kyselina listová), vitamín D3 (cholekalciferol).

Príchuť mango-marakuja: BCAA 4:1:1 (L-leucín, L-izoleucín, L-valín), L-alanín, L-glutamín, L-taurín, inulín, regulátor kyslosti: kyselina citrónová, kyselina jablčná, L-citrulín, prírodná aróma, L-arginín, beta alanín, vitamín C (kyselina askorbová), sladidlo: sukralóza, farbivo: betakarotén, červená repa, zahusťovadlo: xantánová guma, vitamín B3 (nikotínamid), vitamín B6 (pyridoxín hydrochlorid), vitamín B12 (kyanokobalamín), vitamín B9 (kyselina listová), vitamín D3 (cholekalciferol).

Príchuť citrón-limetka: BCAA 4:1:1 (L-leucín, L-izoleucín, L-valín), L-alanín, L-glutamín, L-taurín, inulín, L-citrulín, regulátor kyslosti: kyselina citrónová, kyselina jablčná, prírodná aróma, L-arginín, beta alanín, vitamín C (kyselina askorbová), sladidlo: sukralóza, farbivo: spirulina, svetlica farbiarska, zahusťovadlo: xantánová guma, vitamín B3 (nikotínamid), vitamín B6 (pyridoxín hydrochlorid), vitamín B12 (kyanokobalamín), vitamín B9 (kyselina listová), vitamín D3 (cholekalciferol).

Príchuť zelené jablko: BCAA 4:1:1 (L-leucín, L-izoleucín, L-valín), L-alanín, L-glutamín, L-taurín, inulín, regulátor kyslosti: kyselina citrónová, kyselina jablčná, L-citrulín, prírodná aróma, L-arginín, beta alanín, vitamín C (kyselina askorbová), sladidlo: sukralóza, farbivo: spirulina, svetlica farbiarska, zahusťovadlo: xantánová guma, vitamín B3 (nikotínamid), vitamín B6 (pyridoxín hydrochlorid), vitamín B12 (kyanokobalamín), vitamín B9 (kyselina listová), vitamín D3 (cholekalciferol).

Príchuť vodný melón: BCAA 4:1:1 (L-leucín, L-izoleucín, L-valín), L-alanín, inulín, L-glutamín, L-taurín, regulátor kyslosti (kyselina citrónová), L-citrulín DL-malát (2:1), prírodná aróma, L-arginín, beta alanín, regulátor kyslosti (kyselina jablčná), vitamín C (kyselina L-askorbová), zahusťovadlo Grindsted® (xantánová guma, celulóza), sladidlo (sukralóza), farbivo (červená repa), vitamín B3 (nikotínamid), vitamín B6 (pyridoxín hydrochlorid), vitamín D3 (cholekalciferol), vitamín B12 (kyanokobalamín), vitamín B9 (kyselina listová).

Príchuť modrá malina: BCAA 4:1:1 (L-leucín, L-izoleucín, L-valín), L-alanín, inulín, L-glutamín, L-taurín, regulátor kyslosti (kyselina citrónová), L-citrulín DL-malát (2:1), prírodná aróma, L-arginín, beta alanín, regulátor kyslosti (kyselina jablčná), vitamín C (kyselina L-askorbová), zahusťovadlo Grindsted® (xantánová guma, celulóza), sladidlo (sukralóza), vitamín B3 (nikotínamid), vitamín B6 (pyridoxín hydrochlorid), vitamín D3 (cholekalciferol), farbivo (brilantná modrá FCF), vitamín B12 (kyanokobalamín), vitamín B9 (kyselina listová).

Dávkovanie

Pridajte 1 odmerku (13 g) prášku do 200 – 300 ml vody a zamiešajte. Užívajte 1 až 2 dávky denne.

Tabuľka nutričných hodnôt

Nutričné hodnoty 1 dávka (13 g)
Aminokyseliny
Fermentované BCAA 4000 mg
z toho L-leucín 2667 mg
z toho L-izoleucín 667 mg
z toho L-valín 667 mg
L-alanín 3000 mg
L-glutamín 1500 mg
L-taurín 1000 mg
L-citrulín 500 mg
Beta alanín 300 mg
L-arginín 300 mg
Vitamíny
Vitamín C (ako kyselina askorbová) 200 mg
Vitamín B3 (ako nikotínamid) 30 mg
Vitamín B6 (ako pyridoxín hydrochlorid) 10 mg
Vitamín B9 (ako kyselina listová) 400 mcg
Vitamín D3 (ako cholekalciferol) 25 mcg
Vitamín B12 (ako kobalamín) 3 mcg

Upozornenie

Výrobok nie je náhradou pestrej a vyváženej stravy. Skladujte v suchu pri teplote do 25 °C. Chráňte pred mrazom a priamym slnečným žiarením. Nevhodné pre deti, tehotné a dojčiace ženy. Skladujte mimo dosah malých detí. Výrobca neručí za škody vzniknuté nevhodným použitím alebo skladovaním. Neprekračujte odporúčanú dennú dávku.

Minimálna trvanlivosť: Uvedená na obale. Vyrobené v EÚ.