GymBeam MSM 250 g bez príchute odhadovaná cena: 3.95 EUR
GymBeam MSM 250 g bez príchute odhadovaná cena: 3.95 EUR

GymBeam MSM 250 g bez príchute odhadovaná cena: 3.95 EUR

MSM alebo metylsulfónylmetán patrí medzi funkčné látky, ktoré sa používajú na starostlivosť o kĺby a kosti. Bežne ho totiž nájdeme v našom tele, najmä ako súčasť týchto štruktúr. Okrem toho táto látka obsahuje síru, ktorá sa okrem iného zúčastňuje prirodzenej tvorby kolagénu v organizme. V tomto doplnku je MSM vo forme dobre rozpustného prášku.

Katalógové číslo: gymbeam-7075 Kategória: Značka:

Popis

ODHADOVANÁ CENA: 3.95 EUR GymBeam

MSM – funkčná kĺbová výživa, ktorá sa používa na starostlivosť o chrupavku, kĺby, kosti i šľachy

MSM alebo metylsulfónylmetán je funkčná látka, ktorá sa používa na starostlivosť o kĺby, kosti a ďalšie časti pohybového aparátu. Je totiž bežnou súčasťou týchto štruktúr, a navyše ju nájdeme aj v šľachách či vlasoch. Bežne sa ďalej vyskytuje aj v niektorých druhoch ovocia, zeleniny a mäsa. MSM navyše obsahuje síru, ktorá sa v tele napríklad zúčastňuje na prirodzenej tvorbe kolagénu. Ten v tele slúži ako hlavná spojivová bielkovina. Jeho dostatočné množstvo v organizme je tak dôležité aj pre optimálny stav pohybového aparátu.

Vďaka svojim vlastnostiam patrí MSM spoločne s glukozamínom a chondroitínom medzi základné zložky komplexných kĺbových výživ. Tento doplnok je tak vhodný pre všetkých športovcov, starších ľudí a ostatných fyzicky aktívnych jedincov, ktorí sa chcú maximálne starať o svoje kĺby. Má formu dobre rozpustného prášku, ktorý stačí rozmiešať vo vode, džúse alebo inom obľúbenom nápoji a vypiť.

MSM a jeho výhody

  • obsahuje MSM (metylsulfonylmetán)
  • má formu rozpustného prášku
  • patrí medzi obľúbené kĺbové výživy
  • vhodný na starostlivosť o kĺby, kosti, šľachy a chrupavky
  • je zlúčeninou obsahujúcou síru, ktorá sa zúčastňuje prirodzenej tvorby kolagénu
  • ideálny pre športovcov a fyzicky aktívnych ľudí

Zloženie

100% metylsulfónylmetán

Dávkovanie

Zmiešajte 3/4 odmerky (1 g) s 150–200 ml vody. Užívajte raz denne.

Tabuľka nutričných hodnôt

Nutričné hodnoty 100 g 1 g
Metylsulfonylmetán 100 g 1000 mg

Upozornenie

Neprekračujte odporúčanú dennú dávku. Produkt nie je náhradou pestrej a vyváženej stravy. Produkt nie je určený pre deti, tehotné a dojčiace ženy. Skladujte mimo dosahu malých detí. Uchovávajte na suchom mieste mimo priameho slnečného žiarenia pri izbovej teplote.