GymBeam Maltodextrin 1000 g bez príchute ODHADOVANÁ CENA: 4.95 EUR
GymBeam Maltodextrin 1000 g bez príchute ODHADOVANÁ CENA: 4.95 EUR

GymBeam Maltodextrin 1000 g bez príchute ODHADOVANÁ CENA: 4.95 EUR

Maltodextrín pozostáva z komplexu sacharidov, ktoré sa veľmi rýchlo štiepia v tráviacom trakte. Preto nespôsobuje žiadne zažívacie ťažkosti, a je ideálnym zdrojom rýchlo sa uvoľňujúcej energie. Má vysoký glykemický index a rýchlo doplní zásoby svalového glykogénu vyčerpanému organizmu športovca.

Katalógové číslo: gymbeam-3814 Značka:

Popis

ODHADOVANÁ CENA: 4.95 EUR GymBeam

Maltodextrín: vhodný po každom tréningu ako zdroj energie, ktorý optimálne doplní glykogén

Maltodextrín je oligosacharid, ktorý je vo svete výživových doplnkov známy ako výhodný zdroj energie pre športovcov a fyzicky aktívnych ľudí, ale aj ako potravinárska látka. Vzniká spojením molekúl glukózy (dextrózy), čo je jednoduchý cukor, ktorý slúži ako hlavný zdroj energie pre ľudské telo. Maltodextrín pozostáva najčastejšie z troch až sedemnástich glukózových jednotiek, a pripravuje sa enzymatickým spracovaním škrobu. Je to vysokokvalitný sacharid, ktorý pochádza z kukuričného škrobu, a ten poskytuje vynikajúci zdroj rýchlo vstrebateľnej energie.

maltodextrín gymbeam

Maltodextrín od GymBeam je špeciálna zmes sacharidov, ktoré sa štiepia na glukózu, a to dokonca už v zažívacom trakte, a vďaka tomu nespôsobujú žiadne zažívacie tažkosti. Je to aj preto, že väzby v maltodextríne sú veľmi slabé, po jeho skonzumovaní sa veľmi rýchlo štiepia, a takto vznikne jednoduchá glukóza. Jeho výhodou je, že dodá vyčerpanému organizmu potrebnú dávku energie pre dosiahnutie maximálneho výkonu. Je ideálnym zdrojom energie nie len pri fyzickej záťaži, ale tiež pri superkompenzačnej diéte či režime smerujúcom k optimálnemu doplneniu svalového glykogénu pred, v priebehu, ale aj po skončení akéhokoľvek športového výkonu. Je dobre rozpustný vo vode.

Prečo užívať Maltodextrín?

Maltodextrín odporúčame užívať na zvýšenie energetického príjmu, a pretože je to komplex zložených polysacharidov rôznej dĺžky, ihneď po užití plynule dodáva do krvného obehu glukózu, vďaka čomu vhodne dopĺňa glykogén. Maltodextrín sa postupne štiepi v čreve na jednotlivé molekuly glukózy, následne sa vstrebáva a zaisťuje stabilné zvyšenie hladiny krvného cukru. Aktívne telo športovca potrebuje živiny na zlepšenie výkonu a správneho rozvíjania, a preto je potrebné dodať ich telu.

Maltodextrín a jeho výhody

 • má vysoký glykemický index,
 • ideálny zdroj energie pri fyzickej záťaži,
 • rýchle a optimálne doplnenie zásob glykogénu aj po najnáročnejšom tréningu,
 • výborná vstrebateľnosť a rozpustnosť,
 • nespôsobuje zažívacie ťažkosti a rýchlo sa štiepi,
 • je vhodný pre každého,
 • posilňuje organizmus,
 • je vhodný do potréningových nápojov,
 • napomáha efektívne využívať tuky,
 • nie je sladký a potláča hlad,
 • vhodný pre silové, rýchlostné aj vytrvalostné športy,
 • neobsahuje lepok ani žiadne alergény.

Pre koho je určený?

Maltodextrín je vhodný pre každého, kto vykonáva fyzický výkon, pri ktorom je získanie správnej stravovacej bilancie absolútne nevyhnutné. Preto je určený pre športovcov ako výživový doplnok, pre fyzicky aktívnych ľudí na zvýšenie energetického príjmu, na regeneráciu organizmu, ale aj pre starších ľudí.

Zloženie

100% maltodextrín

Dávkovanie

Odporúčame rozmiešať 1 odmerku (40 g) maltodextrínu v 500 ml.

Pred tréningom: 30 – 45 minút
Počas tréningu: pridať do nápoja
Pri vytrvalostnom výkone: použiť až v druhej polovici, prípadne počas prestávok
Na regeneráciu po výkone: do 40 minút po výkone. Pozor! Nepožívať viac ako 50 g na jednu dávku!

Ako pripraviť Maltodextrín?

Tento výživový doplnok možno pripraviť mnohými spôsobmi, či si už pripraviť energetický nápoj pridaním vody, mlieka, džúsu alebo proteínového nápoja. Maltodextrín je možné tepelne aj chuťovo upravovať, a preto ho môžete vmiešať aj do tvarohu, jogurtu a ovsených vločiek ako výborný zdroj postupne sa uvoľňujúcej energie.

Tabuľka nutričných hodnôt

Výživové údaje 100 g 40 g *RI na 40 g
Energia 1615 kJ / 380 kcal 646 kJ/ 152 kcal 7,6 %
Tuky 0 g 0 g 0 %
– nasytené mastné kyseliny 0 g 0 g 0 %
Sacharidy 95 g 38 g 13,5 %
– z toho cukry 7 g 2,8 g 3,1 %
Bielkoviny 0 g 0 g 0 %
Soľ 0,04 g 0,02 g 0,3 %

*Referenčná hodnota príjmu priemernej dospelej osoby (8400 kJ/ 2000 kcal).

Upozornenie

Neprekračujte odporúčanú dennú dávku. Produkt nie je náhradou pestrej a vyváženej stravy. Skladujte mimo dosahu malých detí. Skladujte v suchu pri teplote do 25°C. Chráňte pred mrazom a priamym slnečným žiarením.