GymBeam L-Glutamine TABS 300 tab bez príchute odhadovaná cena: 12.95 EUR
GymBeam L-Glutamine TABS 300 tab bez príchute odhadovaná cena: 12.95 EUR

GymBeam L-Glutamine TABS 300 tab bez príchute odhadovaná cena: 12.95 EUR

13 

L-glutamín je funkčný doplnok s obsahom rovnomennej aminokyseliny, ktorá je hojne zastúpená v ľudskom tele. Slúži ako stavebná zložka svalových bielkovín a funguje aj ako zdroj energie pre niektoré bunky imunitného a tráviaceho systému. Dáva sa tak do súvislosti so športovým výkonom, imunitou i zažívaním.

Katalógové číslo: gymbeam-8739 Kategória: Značka:

Popis

ODHADOVANÁ CENA: 12.95 EUR GymBeam

L-glutamín – aminokyselina, ktorá patrí medzi základné stavebné zložky bielkovín, z ktorých sa tvorí svalová hmota

L-glutamín je jednou z najhojnejšie zastúpených aminokyselín v organizme. V prvom rade patrí medzi základné stavebné jednotky bielkovín, z ktorých sa tvorí svalová hmota. Dokonca predstavuje 50 % –60 % podiel všetkých aminokyselín vo svaloch. Okrem toho slúži aj ako zdroj energie pre niektoré bunky imunitného systému a črevnej sliznice. Preto sa často dáva do súvislosti s imunitou a trávením. Tým sa však funkcia glutamínu v tele nekončí. Tvorí sa z neho napríklad aj antioxidant glutatión.

Aminokyselina l-glutamín sa označuje ako podmienene esenciálna. To znamená, že si ju naše telo dokáže samo vyrobiť. Môžu ale nastať situácie, keď táto prirodzená produkcia nemusí stačiť. Deje sa to napríklad pri vysokointenzívnom či vytrvalostnom tréningu, počas stresujúceho obdobia alebo pri chorobe. S doplnením tejto látky pomáha strava a tiež suplementy.

L-glutamín je vďaka svojim vlastnostiam ideálny pre všetkých športovcov a aktívnych ľudí. Okrem silových športovcov sa hodí aj vytrvalcom, ktorí ho využijú najmä po dlhotrvajúcich výkonoch. Navyše má čisto rastlinné zloženie, vďaka čomu je vhodný aj pre vegánov.

L-glutamín a jeho výhody

  • obsahuje podmienene esenciálnu aminokyselinu l-glutamín
  • patrí medzi aminokyseliny, z ktorých sa tvoria svalové bielkoviny
  • môže pomôcť s doplnením glutamínu v tele
  • je vhodný pre vytrvalostných aj silových športovcov
  • hodí sa po tréningu aj počas dňa
  • je vhodný pre vegánov

Zloženie

L-glutamín, fosforečnan vápenatý, stearát horečnatý.

Dávkovanie

Užívajte 4 tabletky denne.

Tabuľka nutričných hodnôt

Nutričné hodnoty 1 tableta
L-Glutamín 1000 mg

Upozornenie

Doplnok výživy. Výrobok nie je náhradou pestrej a vyváženej stravy. Skladujte v suchu pri teplote do 25 °C. Chráňte pred mrazom a priamym slnečným žiarením. Nevhodné pre deti, tehotné a dojčiace ženy. Skladujte mimo dosah detí. Výrobca neručí za škody vzniknuté nevhodným použitím alebo skladovaním. Neprekračujte odporúčanú dennú dávku. Minimálna trvanlivosť: uvedená na obale.