GymBeam L-Glutamín 500 g zelené jablko odhadovaná cena: 11.95 EUR
GymBeam L-Glutamín 500 g zelené jablko odhadovaná cena: 11.95 EUR

GymBeam L-Glutamín 500 g zelené jablko odhadovaná cena: 11.95 EUR

12 

L-glutamín je funkčný doplnok s obsahom rovnomennej aminokyseliny, ktorá je hojne zastúpená v ľudskom tele. Slúži ako stavebná zložka svalových bielkovín a funguje aj ako zdroj energie pre niektoré bunky imunitného a tráviaceho systému. Dáva sa tak do súvislosti so športovým výkonom, imunitou i zažívaním.

Katalógové číslo: gymbeam-29398 Kategória: Značka:

Popis

ODHADOVANÁ CENA: 11.95 EUR GymBeam

L-glutamín – aminokyselina, ktorá patrí medzi základné stavebné zložky bielkovín, z ktorých sa tvorí svalová hmota

L-glutamín je jednou z najhojnejšie zastúpených aminokyselín v organizme. V prvom rade patrí medzi základné stavebné jednotky bielkovín, z ktorých sa tvorí svalová hmota. Dokonca predstavuje 50 % – 60 % podiel všetkých aminokyselín vo svaloch. Okrem toho slúži aj ako zdroj energie pre niektoré bunky imunitného systému a črevnej sliznice. Preto sa často dáva do súvislosti s imunitou a trávením. Tým sa však funkcia glutamínu v tele nekončí. Tvorí sa z neho napríklad aj antioxidant glutatión.

Aminokyselina l-glutamín sa označuje ako podmienene esenciálna. To znamená, že si ju telo dokáže samo vyrobiť. Môžu ale nastať situácie, keď táto prirodzená produkcia nemusí stačiť. Deje sa to napríklad pri vysokointenzívnom či vytrvalostnom tréningu, počas stresujúceho obdobia alebo pri chorobe. S doplnením tejto látky potom pomáha strava a tiež suplementy.

L-glutamín je vďaka svojim vlastnostiam ideálny pre všetkých športovcov a aktívnych ľudí. Okrem silových športovcov sa hodí aj vytrvalcom, ktorí ho využijú najmä po dlhotrvajúcich výkonoch. Navyše má čisto rastlinné zloženie, vďaka čomu je vhodný aj pre vegánov.

L-glutamín a jeho výhody

  • obsahuje podmienene esenciálnu aminokyselinu l-glutamín
  • patrí medzi aminokyseliny, z ktorých sa tvoria svalové bielkoviny
  • môže pomôcť s doplnením glutamínu v tele
  • je vhodný pre vytrvalostných aj silových športovcov
  • hodí sa po tréningu aj počas dňa
  • je vhodný pre vegánov

Zloženie

Príchuť neochutený: L-glutamín.

Príchuť citrón-limetka: L-glutamín, regulátor kyslosti (kyselina jablčná), aróma, farbivo (chlorofyl), sladidlo (sukralóza).

Príchuť zelené jablko: L-glutamín, regulátor kyslosti (kyselina jablčná), aróma, farbivo (chlorofyl), sladidlo (sukralóza).

Dávkovanie

Zmiešajte 1 odmerku (6 g) s 200 – 250 ml vody. Užívajte 1x – 2x denne.

Tabuľka nutričných hodnôt

Nutričné hodnoty (neochutený) 1 dávka (6 g) 2 dávky (12 g)
L-glutamín 6000 mg 12000 mg
Nutričné hodnoty (citrón-limetka, zelené jablko) 1 dávka (6 g) 2 dávky (12 g)
L-glutamín 5350 mg 10700 mg

Upozornenie

Doplnok stravy. Neprekračujte odporúčanú dennú dávku. Produkt nie je náhradou pestrej a vyváženej stravy. Produkt nie je určený pre deti, tehotné a dojčiace ženy. Skladujte mimo dosah malých detí. Skladujte v suchu pri teplote do 25 °C. Chráňte pred mrazom a priamym slnečným žiarením.