GymBeam EAA 250 g citrón limetka odhadovaná cena: 9.5 EUR
GymBeam EAA 250 g citrón limetka odhadovaná cena: 9.5 EUR

GymBeam EAA 250 g citrón limetka odhadovaná cena: 9.5 EUR

10 

EAA je rozpustný prášok s obsahom všetkých esenciálnych aminokyselín, vrátane BCAA, ktoré sú nevyhnutné pre správnu funkciu tela. Využívajú sa hlavne pre tvorbu bielkovín, z ktorých sa potom buduje svalová hmota. Okrem toho zohrávajú dôležitú úlohu pri syntéze mnohých hormónov, enzýmov a ďalších biologicky aktívnych látok. Hodia sa preto hlavne športovcom, ktorí chcú podporiť rast svalov, regeneráciu a ďalšie procesy v organizme.

Katalógové číslo: gymbeam-30724 Kategória: Značka:

Popis

ODHADOVANÁ CENA: 9.5 EUR GymBeam

EAA – komplexný zdroj esenciálnych aminokyselín, ktoré sú dôležité pre budovanie a regeneráciu svalovej hmoty

EAA je komplexný zdroj esenciálnych aminokyselín, ktoré majú v organizme množstvo dôležitých funkcií. Využívajú sa najmä pri tvorbe bielkovín, ktoré sú základnou zložkou svalovej hmoty. Okrem toho sa podieľajú na produkcii hormónov, enzýmov a ďalších biologicky aktívnych látok. Sú preto podstatné pre správnu funkciu metabolizmu a tráviaceho systému. Naše telo si ich však nedokáže vyrobiť samo, a preto sme závislí na príjme zo stravy alebo z doplnkov.

V tomto produkte nájdete všetky esenciálne aminokyseliny, z ktorých každá má svoju špecifickú funkciu. Najznámejšie z nich sú aminokyseliny s rozvetveným reťazcom (BCAA), medzi ktoré patria leucín, izoleucín a valín. Tie zohrávajú dôležitú úlohu najmä v raste a regenerácii svalovej hmoty. Navyše sa rýchlo strávia, a môžu tak slúžiť ako zdroj energie pri športovej aktivite. Vďaka tomu pomôžu chrániť svaly pred spálením na energiu.

Dôležitú úlohu pri tvorbe bielkovín a svalovej hmoty má aj lyzín, ktorý sa zároveň podieľa na optimálnom vstrebávaní vápnika. Metionín je zase nevyhnutný pre rast telesných tkanív a vstrebávanie zinku a selénu. Svoju špeciálnu funkciu má tiež treonín, ktorý je potrebný pre tvorbu kolagénu a elastínu v tele. Tieto látky sú dôležitou zložkou pokožky a podieľajú sa na jej pružnosti. Ďalšia obsiahnutá aminokyselina fenylalanín je dôležitá pre tvorbu hormónov a neurotransmiterov, ako napríklad dopamín, ktorý ovplyvňuje náladu, myslenie a ďalšie mozgové funkcie.

Podobnú funkciu má tryptofán, ktorý je prekurzorom neurotransmitera serotonín. Ten prispieva k regulácii spánku, nálady a chuti na jedlo. V zložení nájdete aj histidín, ktorý je takisto kľúčový pre tvorbu určitých enzýmov a hormónov. Za esenciálny sa považuje najmä v detskom veku. Ani v priebehu dospelosti však nemusí byť dostatočná jeho prirodzená tvorba v organizme.

EAA majú vďaka svojim vlastnostiam široké spektrum využitia. V priebehu dňa vďaka nim podporíte príjem týchto látok, ktoré sú nevyhnutné pre zdravie, vzhľad a výkon. Po silovom a vytrvalostnom tréningu sa teda hodia samostatne alebo ako súčasť regeneračného nápoja. Majú formu rozpustného prášku, ktorý stačí rozmiešať v šejkri s vodou. Navyše si ich môžete vychutnať v lahodných príchutiach.

EAA a ich výhody

  • komplexný zdroj esenciálnych aminokyselín
  • obsahujú BCAA
  • tvoria sa z nich bielkoviny
  • sú dôležité pre regeneráciu a rast svalovej hmoty
  • podieľajú sa na tvorbe niektorých hormónov a enzýmov
  • sú vo forme rozpustného prášku
  • majú skvelú chuť
  • hodia sa po tréningu aj v priebehu dňa
  • ideálne pre silových aj vytrvalostných športovcov

Zloženie

Príchuť pomaranč: Zmes esenciálnych aminokyselín (L-Leucín 25%, L-Lyzín 16%, L-Izoleucín 13%, L-Valín 13%, L-Threonín 10%, L-Fenylalanín 9%, L-Metionín 7%, L-Histidín 5%, L-Tryptofán 2%), regulátor kyslosti: kyselina citrónová, prírodná pomarančová aróma, farbivo (betakarotén), sladidlo (sukralóza).

Príchuť zelené jablko: Zmes esenciálnych aminokyselín (L-Leucín 25%, L-Lyzín 16%, L-Izoleucín 13%, L-Valín 13%, L-Threonín 10%, L-Fenylalanín 9%, L-Metionín 7%, L-Histidín 5%, L-Tryptofán 2%), regulátor kyslosti (kyselina citrónová), prírodná jablková aróma, farbivo (požlť farbiarsky, spirulina), sladidlo (sukralóza).
Príchuť čierne ríbezle: Zmes esenciálnych aminokyselín (L-Leucín 25%, L-Lyzín 16%, L-Izoleucín 13%, L-Valín 13%, L-Threonín 10%, L-Fenylalanín 9%, L-Metionín 7%, L-Histidín 5%, L-Tryptofán 2%), regulátor kyslosti (kyselina citrónová), prírodná aróma čierne ríbezle, farbivo (červená repa), sladidlo (sukralóza).

Príchuť citrón limetka: Zmes esenciálnych aminokyselín (L-Leucín 25%, L-Lyzín 16%, L-Izoleucín 13%, L-Valín 13%, L-Threonín 10%, L-Fenylalanín 9%, L-Metionín 7%, L-Histidín 5%, L-Tryptofán 2%), regulátor kyslosti (kyselina citrónová), prírodné arómy citrón a limeta, farbivo (požlť farbiarsky, spirulina), sladidlo (sukralóza).

Príchuť mango marakuja: Zmes esenciálnych aminokyselín (L-Leucín 25%, L-Lyzín 16%, L-Izoleucín 13%, L-Valín 13%, L-Threonín 10%, L-Fenylalanín 9%, L-Metionín 7%, L-Histidín 5%, L-Tryptofán 2%), regulátor kyslosti (kyselina citrónová), prírodné arómy mango, maracuja, farbivo (červená repa, betakarotén), sladidlo (sukralóza).

Dávkovanie

Pridajte preferované množstvo vody do šejkra. Potom pridajte 12 g produktu (1 odmerka), pretraste a môžete konzumovať.

Tabuľka nutričných hodnôt

Nutričné hodnoty 1 dávka (12 g)
Energetická hodnota 170 kJ / 40 kcal
Tuky 0 g
Sacharidy 0 g
Bielkoviny 10 g
Sodík 0 g

Aminokyselinový profil v 10 g
L-leucín 2,5 g
L-izoleucín 1,3 g
L-valín 1,3 g
L-lyzín HCL 1,6 g
L-treonín 1 g
L-fenylalanín 0,9 g
L-metionín 0,7 g
L-histidín HCL 0,5 g
L-tryptofán 0,2 g

Upozornenie

Výrobok nie je náhradou pestrej a vyváženej stravy. Skladujte v suchu pri teplote do 25°C. Chráňte pred mrazom a priamym slnečným žiarením. Nevhodné pre deti, tehotné a dojčiace ženy. Skladujte mimo dosahu malých detí. Výrobca neručí za škody vzniknuté nevhodným použitím alebo skladovaním. Neprekračujte doporučenú dennú dávku. Môže obsahovať stopy mlieka, sóje, vajec a orieškov.