GymBeam – D-Ribóza 250 g odhadovaná cena: 14.95 EUR
GymBeam – D-Ribóza 250 g odhadovaná cena: 14.95 EUR

GymBeam – D-Ribóza 250 g odhadovaná cena: 14.95 EUR

15 

D-ribóza je jednoduchý sacharid, ktorý sa podieľa na mnohých biochemických procesoch v tele, napríklad na tvorbe ATP, čo je základná jednotka bunkovej energie. Tá sa vo väčšej miere spotrebováva počas intenzívneho športového výkonu. Preto si príjem d-ribózy strážia najmä športovci a ďalší aktívni ľudia.

Katalógové číslo: gymbeam-81769 Kategória: Značka:

Popis

ODHADOVANÁ CENA: 14.95 EUR GymBeam

D-Ribóza – jednoduchý sacharid, ktorý sa zapája do základných procesov v tele, ako je tvorba bunkovej energie v podobe ATP

D-ribóza je jednoduchý sacharid, ktorý sa nachádza v každej bunke nášho tela. Zúčastňuje sa celého radu biochemických procesov v organizme, ako je tvorba bunkovej energie vo forme ATP. To sa využíva pri dýchaní, mozgových funkciách aj pohybe. Vo väčšej miere sa ATP spotrebováva počas náročného športového výkonu. Od bežných sacharidov sa však d-ribóza líši aj tým, že je súčasťou nukleotidov, ktoré patria k základným stavebným kameňom ribonukleových kyselín alebo RNA. Tá je rovnako ako DNA zodpovedná za uchovanie a prenos genetickej informácie.

 

Tento monosacharid prijímame aj z bežnej stravy, napríklad z ovocia či zeleniny. Vo forme výživových doplnkov je potom vďaka svojim vlastnostiam vhodný najmä pre športovcov a kohokoľvek ďalšieho, kto sa chce starať o svoje zdravie.

 

D-ribóza a jej výhody

  • biologicky aktívny jednoduchý sacharid
  • je súčasťou každej bunky v tele
  • prirodzene sa vyskytuje v strave
  • zapája sa do základných biochemických reakcií v tele, ako je tvorba ATP
  • je vhodná pre športovcov

 

Dávkovanie

Zmiešajte 1 odmerku (5 g) s 250 ml vody. Užívajte 1-krát denne.

 

Zloženie

D-ribóza

 

Tabuľka nutričných hodnôt

Nutričné hodnoty 100 g 5 g
D-Ribóza 100 g 5 g

   

Upozornenie

Doplnok stravy. Neprekračujte odporúčanú dennú dávku. Tento výrobok nie je náhradou pestrej a vyváženej stravy. Výrobok nie je určený pre deti, tehotné a dojčiace ženy. Uchovávajte mimo dosahu malých detí. Skladujte na suchom mieste mimo dosahu priameho slnečného žiarenia pri izbovej teplote.