GymBeam Chia semienka 25000 g bez príchute odhadovaná cena: 179.95 EUR
GymBeam Chia semienka 25000 g bez príchute odhadovaná cena: 179.95 EUR

GymBeam Chia semienka 25000 g bez príchute odhadovaná cena: 179.95 EUR

180 

Chia semienka patria medzi superpotraviny, pretože obohatia jedálniček o vlákninu, zdravé tuky, bielkoviny a ďalšie prospešné živiny. Majú mnohé benefity, za ktoré nám poďakuje napríklad náš mozog, srdce či trávenie. Sú všestranné aj v kuchyni a vďaka svojej neutrálnej chuti sa hodia do sladkých aj slaných pokrmov.

Katalógové číslo: gymbeam-5409 Kategória: Značka:

Popis

ODHADOVANÁ CENA: 179.95 EUR GymBeam

Chia semienka sú vďaka svojmu obsahu vlákniny, bielkovín a ďalších živín skvelým doplnkom zdravého jedálnička

Chia semienka sa radia medzi superpotraviny, ktoré v sebe skrývajú širokú škálu živín a prospešných látok. Podobne, ako ostatné semená, aj chia semienka je výhodné zaradiť do jedálnička vtedy, keď sa snažíme konzumovať viac zdravých nenasýtených tukov. Ocení to napríklad naše srdce alebo mozog. Navyše, keď sa nasýtené mastné kyseliny nahradia tými nenasýtenými, môže to pozitívne prispieť k udržaniu normálnej hladiny cholesterolu v krvi. Vďaka vysokému obsahu vlákniny sú tieto semená vhodné aj ako súčasť starostlivosti o trávenie. Navyše potešia aj vtedy, keď hľadáme potraviny, ktoré nám pomôžu s pocitom sýtosti a vedia si poradiť v boji s nepríjemným hladom. V neposlednom rade sú zdrojom bielkovín, ktoré môžu prispieť napríklad k rastu svalovej hmoty alebo udržaniu optimálneho stavu kostí.

Chia semienka môžeme zaradiť do jedálnička nespočetným množstvom spôsobov. Najjednoduchšie je posypať nimi jogurt s ovocím, ovsenú kašu či napríklad zeleninový šalát. Hodia sa aj ako chuťovo neutrálna prísada do smoothie, rôznych dezertov či iných slaných alebo sladkých pokrmov. Zaujímavé je aj ich použitie vo forme chia pudingu, kedy po namočení vo vode alebo mlieku nabobtnajú a získajú gélovú konzistenciu. Vtedy sú navyše ich živiny pre naše telo lepšie využiteľné. V tejto forme ich dokonca používajú vegáni ako náhradu za vajcia.

Chia semienka sú skvelou výživnou potravinou aj pre vegetariánov a vegánov. Navyše môžu obohatiť aj jedálniček ľudí, ktorí sa musia stravovať bezlepkovo.

Chia semienka - GymBeam

Chia semienka a ich výhody

  • patria medzi superpotraviny
  • majú neutrálnu chuť
  • majú vysoký obsah vlákniny
  • sú zdrojom bielkovín
  • obsahujú zdravé tuky a bioaktívne látky
  • môžu vplývať pozitívne na hladinu cholesterolu v krvi
  • neobsahujú lepok ani GMO
  • sú vhodné pri starostlivosti o dobré trávenie, srdce, mozog či kosti
  • hodia sa ako prísada do jogurtu, kaše, smoothie a ďalších sladkých alebo slaných pokrmov
  • sú vhodné pre vegetariánov a vegánov

Tabuľka nutričných hodnôt

Nutričné hodnoty 100 g
Energetická hodnota 2034 kJ/ 486 kcal
Tuky 30,7 g
– z toho nasýtené mastné kyseliny 3,3 g
Sacharidy 35 g
– z toho cukry 0,9 g
Vláknina 34,4 g
Bielkoviny 18,6 g
Soľ 0,04 g

Upozornenie

Uchovávajte na suchom a chladnom mieste. Chráňte pred priamym slnečným žiarením. Alergény: Môže obsahovať stopy lepku, arašídov, orechov, sóje a sezamu.