GymBeam 100% MCT olej v prášku 250 g bez príchute odhadovaná cena: 7.95 EUR
GymBeam 100% MCT olej v prášku 250 g bez príchute odhadovaná cena: 7.95 EUR

GymBeam 100% MCT olej v prášku 250 g bez príchute odhadovaná cena: 7.95 EUR

100 % MCT olej v prášku je rozpustný prášok s obsahom mastných kyselín so stredne dlhým reťazcom (Medium Chain Triglycerides). Tie sa relatívne rýchlo trávia a rozkladajú na energiu, ktorá potom môže byť hneď využitá na pohyb. Obľúbili si ho preto hlavne športovci pred tréningom, počas alebo po tréningu. Ideálne sa hodí do nápojov, smoothies a využijete ho tiež pri varení či pečení.

Katalógové číslo: gymbeam-29656 Kategória: Značka:

Popis

ODHADOVANÁ CENA: 7.95 EUR GymBeam

100 % MCT olej v prášku – MCT olej vo forme dobre rozpustného prášku, ktorý sa hodí do nápojov aj na varenie či pečenie

100 % MCT olej v prášku obsahuje práškovú formu mastných kyselín so stredne dlhým reťazcom (Medium Chain Triglycerides). Tieto MCT tuky sa na rozdiel od bežných tukov s dlhším reťazcom rýchlejšie trávia a vstrebávajú. V organizme sa teda môžu pomerne rýchlo premeniť na energiu. Vďaka tomu až tak nezaťažujú trávenie, preto ich môžu bez problémov využívať aj športovci, a to pred tréningom, počas alebo po tréningu.

MCT olej sa hodí hlavne na doplnenie energie počas dlhšie trvajúcich športových aktivít, ako je beh alebo cyklistika. Pomôže však s doplnením alebo zvýšením energetického príjmu kedykoľvek počas dňa. Môžete si ho jednoducho pridať do kávy, smoothie, proteínového nápoja či iných nápojov, v ktorých sa ľahko rozpúšťajú. 100 % MCT olej v prášku je vhodný aj na varenie či pečenie. Využijete ho napríklad do dresingov, omáčok, obilných kaší, palaciniek alebo jogurtov.

100 % MCT olej v prášku a jeho výhody

  • prášková forma mastných kyselín so stredne dlhým reťazcom
  • je ľahko a rýchlo stráviteľný
  • dobre sa rozpúšťa
  • hodí sa pred športovaním, počas športovania alebo po ňom
  • je vhodný na obohatenie proteínového nápoja
  • ideálny do kávy či smoothie
  • pomôže s doplnením energetického príjmu
  • vhodný do slaných či sladkých jedál

Zloženie

Triglyceridy so stredne dlhým reťazcom z orechov (MCT), glukózový sirup, mliečna bielkovina, kyselina citrónová, estery mono a diglyceridov mastných kyselín.

Dávkovanie

Užite 10 g prášku (1 odmerka) 1-krát denne.

Tabuľka nutričných hodnôt

Nutričné hodnoty 1 dávka (10 g)
Kalórie 76 kcal
Tuky 7,3 g
z toho nasýtené 7,3 g
Sacharidy 1,5 g
z toho cukry 0,26 g
Bielkoviny 1,2 g
Soľ 0,04 g

Upozornenie: Výrobok nie je náhradou pestrej a vyváženej stravy. Skladujte v suchu pri teplote do 25°C. Chráňte pred mrazom a priamym slnečným žiarením. Nevhodné pre deti, tehotné a dojčiace ženy. Skladujte mimo dosah detí. Výrobca neručí za škody vzniknuté nevhodným použitím alebo skladovaním. Neprekračujte odporúčenú dennú dávku. Alergény: Alergény sú vyznačené v zložení tučne.