Adventure Menu Chilli con Carne 137 g odhadovaná cena: 10.95 EUR
Adventure Menu Chilli con Carne 137 g odhadovaná cena: 10.95 EUR

Adventure Menu Chilli con Carne 137 g odhadovaná cena: 10.95 EUR

11 

Chilli con Carne je vákuovo sušené jedlo na cesty. Obsahuje mleté hovädzie mäso a červené fazule v hustej krémovej omáčke. Na výslednej chuti sa podieľa aj cibuľa, paradajky a zmes vybraného korenia. Má 100 % prírodné zloženie a je bez lepku a laktózy. Pripravenú zmes stačí zaliať vodou a ohriať. Za pár minút si tak môžete na horách alebo v kempe vychutnať výborné jedlo.

Katalógové číslo: gymbeam-56044 Kategória: Značka:

Popis

ODHADOVANÁ CENA: 10.95 EUR GymBeam

Chilli con Carne je vákuovo sušené jedlo na cesty, ktoré stačí zaliať vodou a ohriať

Chilli con Carne je lahodné a 100% prírodné jedlo na cesty. Celý pokrm sa najprv pripravuje tradičným spôsobom s využitím kvalitných ingrediencií. Potom prichádza na rad unikátna technológia sušenia Vaccum-Dried Tasty®. Vďaka nej si pokrm zachováva skvelú chuť a nutričné hodnoty. Zároveň pri nej dochádza k úspore hmotnosti až o 80 %. Výsledný produkt sa balí do praktických vákuových vreciek, vďaka ktorým so sebou nenesiete žiadny vzduch navyše. Výsledkom je ultraľahký pokrm, ktorý využijete hlavne na cestách. Oceníte ho predovšetkým v prípadoch, kedy si so sebou chcete vziať výživné jedlo, ale zároveň šetríte priestor a každý gram, ktorý ponesiete na chrbte. Skvelo sa hodí na horskú turistiku, kempovanie alebo cyklistické výlety. Môžete si ho samozrejme vychutnať aj doma, keď nemáte čas na varenie.

Chilli con Carne je pripravené podľa tradičnej texaskej receptúry. Obsahuje tak všetky dôležité ingrediencie, ktoré do tohto pokrmu patria. Základ tvorí kvalitné mleté hovädzie mäso s veľkými červenými fazuľami, cibuľou a paradajkami v krémovej omáčke. Výraznú chuť a ľahkú pálivosť jedlu dodáva zmes korenia, v ktorej nesmie chýbať chilli, mletá paprika, cesnak a rímsky kmín. Jedná sa o plnohodnotné jedlo, ktoré vás zasýti a dodá bielkoviny. Tie podporujú rast a ochranu svalovej hmoty, čo je pre športovcov obzvlášť na dlhých túrach veľmi dôležité.

Neobsahuje pridané látky ani konzervanty, v zložení tak nájdete len prvotriedne suroviny. Pokrm pripravíte jednoducho s pomocou studenej či horúcej vody podľa priloženého návodu. Vo vnútri obalu nájdete rysku, ktorá umožňuje naliatie presného množstva vody. Pri konzumácii navyše oceníte 2 úrovne odtrhnutia obalu pre pohodlné dosiahnutie lyžičkou na dno.

Chilli con Carne a jeho výhody

 • je vákuovo sušené jedlo na cesty
 • bolo pripravené podľa tradičnej receptúry
 • je usušené pomocou technológie Vaccum-Dried Tasty®
 • zachováva si výbornú chuť a nutričné hodnoty
 • je zdrojom bielkovín
 • obsahuje 100% prírodné ingrediencie
 • je bez pridaných látok
 • neobsahuje lepok ani laktózu
 • má nízku hmotnosť
 • je ideálne na turistiku, cyklistiku alebo do kempov

Zloženie

Fazule sterilizované (25 %) (červené fazule 60 %, voda, soľ, cukor), hovädzie mäso mleté (20 %), sekané paradajky (15 %) (paradajky, paradajková šťava, kyselina citrónová), hovädzí vývar (15 %), cibuľa, paprika, kukurica sterilizovaná (kukurica, voda, soľ), repkový olej, chilli, cesnak, rímsky kmín, sladká paprika.

Tabuľka nutričných hodnôt

Nutričné hodnoty 100 g
Energetická hodnota 508 kJ / 122 kcal
Tuky 4,3 g
z toho nasýtené tuky 0,5 g
Sacharidy 12 g
z toho cukry 0,6 g
Bielkoviny 9 g
Soľ 0,4 g

Upozornenie

Skladujte v suchu pri teplote do 30 °C. Chráňte pred mrazom. Otvorený výrobok skladujte v chladničke a spotrebujte do 48 hodín. Minimálna trvanlivosť: Uvedená na obale.

Alergénové upozornenie: Môže obsahovať stopy lepku.

Ako si pokrm pripraviť?

Jedlo môžete pripraviť niekoľkými spôsobmi:

 • Otvorte sáčok so zmesou a po rysku dolejte vodu. Dôkladne zamiešajte a opäť dolejte vodu po danú rysku. Zmes dajte do hrnca a pripravte na ohni alebo variči.

 • Otvorte sáčok so zmesou a po rysku dolejte vodu. Dôkladne zamiešajte a opäť dolejte vodu po danú rysku. Sáčok uzatvorte a vložte do horúcej vody. Týmto spôsobom sa vytvorí výsledný pokrm.

 • Využijete zipper-bag a samoohrevnú kapsulu (nie sú súčasťou balenia).

Návod na prípravu sušeného pokrmu

 1. Na prípravu si nachystajte sáčok so zmesou, ohrevné vrecko (zipper-bag) a samoohrevnú kapsulu.

 2. Otvorte sáčok so zmesou a po rysku dolejte vodu (môže byť aj studená). Dôkladne zamiešajte a opäť dolejte vodu po danú rysku. Pri výbere rysky sa riaďte veľkosťou porcie, ktorá je uvedená na obale.

 3. Sáčok so zmesou poriadne uzavrite.

 4. Vezmite vrecko s ohrevnou kapsulou, podľa naznačenej čiary ho roztrhnite a vyberte ohrevnú kapsulu. Sáčok nevyhadzujte, bude sa vám ešte hodiť. Na prípravu je vhodné použiť 50g kapsulu.

 5. Roztvorte zipper-bag a na dno položte ohrevnú kapsulu. Na ňu umiestnite uzavretý pokrm.

 6. Vrecko od ohrevnej kapsule použite ako odmerku na vodu. Nalejte vodu (môže byť aj studená) po vyznačenú rysku a následne ju prelejte do zipper-bagu.

 7. Ako náhle máte v zipper-bagu ohrevnú kapsulu vybalenú z obalu, uzatvorenú zmes a odmerané množstvo vody, môžete zipper-bag pevne uzavrieť v hornej časti.

 8. V zime dajte pod zipper-bag batoh alebo kus oblečenia, aby do zeme zbytočne neunikalo teplo.

 9. Vyčkajte 20 minút. Potom zipper-bag opatrne otvorte a vytiahnite hotový pokrm.

 10. Sáčok s pokrmom otvorte. Dole bude zmes pravdepodobne teplejšia a hore chladnejšia. Obsah sáčku preto dôkladne premiešajte.

 11. Vychutnajte si teplé jedlo, ktoré telu dodá kvalitné živiny a energiu potrebnú na zdolanie ďalších cieľov.