ActivLab EAA Xtra 500 g citrón odhadovaná cena: 15.5 EUR
ActivLab EAA Xtra 500 g citrón odhadovaná cena: 15.5 EUR

ActivLab EAA Xtra 500 g citrón odhadovaná cena: 15.5 EUR

16 

EAA Xtra je komplexný doplnok s obsahom ôsmich esenciálnych aminokyselín a vybraných vitamínov. Samotné aminokyseliny sú dôležitou súčasťou tvorby bielkovín. V zložení nechýba ani vitamín B3, ktorý prispieva k zníženiu únavy a vyčerpania. Vo výsledku tak EAA Xtra ocení každý, kto chce posúvať hranice svojich tréningových možností.

Katalógové číslo: gymbeam-43189 Kategória: Značka:

Popis

ODHADOVANÁ CENA: 15.5 EUR GymBeam

EAA Xtra – komplex ôsmich esenciálnych aminokyselín a vybraných vitamínov pre každého, kto chce posúvať tréningové hranice

EAA Xtra patrí medzi komplexné doplnky s celým radom ôsmich esenciálnych aminokyselín a vybraných vitamínov. Z konkrétnych aminokyselín ide o izoleucín, leucín, lyzín, metionín, fenyloalanín, treonín, tryptofán a valín. Tie si naše telo nedokáže vyrobiť, a tak je dôležité zamerať sa na ich pravidelný príjem, ktorý ocenia nielen profesionálni športovci. Sú totiž dôležitou súčasťou tvorby bielkovín.

V zložení nechýbajú ani vybrané vitamíny, z ktorých za zmienku stojí vitamín B1 prispievajúci k správnej látkovej premene dôležitej pre tvorbu energie a k správnemu fungovaniu nervového systému. Ďalej tu máme vitamín B3, ktorý podporuje zníženie únavy a vyčerpania, čo môžete oceniť v čase náročných dní, kedy vás ešte čaká tréning. Rovnaký význam má aj kyselina pantoténová, ktorá navyše prispieva k správnej syntéze a látkovej premene steroidných hormónov. EAA Xtra tak vo výsledku môže byť skvelým doplnkom pre každého, kto berie cvičenie vážne a chce posúvať hranice svojich tréningových možností.

EAA Xtra a jeho výhody

  • je doplnok s obsahom ôsmich esenciálnych aminokyselín
  • obsahuje izoleucín, leucín, lyzín, metionín, fenyloalanín, treonín, tryptofán a valín
  • zloženie dopĺňajú vybrané vitamíny
  • prispieva k správnej látkovej premene dôležitej pre tvorbu energie
  • prispieva k správnemu fungovaniu nervového systému
  • podporuje zníženie únavy a vyčerpania
  • prispieva k správnej syntéze a látkovej premene steroidných hormónov
  • je vhodný pre každého, kto chce posúvať svoje tréningové hranice

Zloženie

Príchuť pomaranč: L-lyzín hydrochlorid, L-leucín, L-valín, L-izoleucín, L-fenylalanín, L-treonín, L-metionín, L-tryptofán, regulátory kyslosti: kyselina citrónová a citrát sodný, arómy, sladidlá: acesulfam K a sukralóza, vitamíny (amid kyseliny nikotínovej, D-pantotenát vápenatý, pyridoxín hydrochlorid, riboflavín, tiamín mononitrát, kyselina listová, D-biotín, kyanokobalamín), farbivá: chinolínová žltá a slnečná žltá.

Príchuť citrón: L-lyzín hydrochlorid, L-leucín, L-valín, L-izoleucín, L-fenylalanín, L-treonín, L-metionín, L-tryptofán, regulátory kyslosti: kyselina citrónová a citrát sodný, arómy, sladidlá: acesulfam K a sukralóza, vitamíny (amid kyseliny nikotínovej, D-pantotenát vápenatý, pyridoxín hydrochlorid, riboflavín, tiamín mononitrát, kyselina listová, D-biotín, kyanokobalamín), farbivo: chinolínová žltá.

Dávkovanie

Rozpustite 10 g (1 odmerka) v 250 ml vody. V tréningových dňoch užívajte 1 dávku cca 30 minút pred tréningom a 1 dávku po tréningu. V dňoch mimo tréningu užívajte jednu porciu cca 30 minút pred jedlom.

Tabuľka nutričných hodnôt

Aminokyselinový profil 1 dávka (10 g) *% RI
L-izoleucín 1 g 50 %
L-leucín 1,95 g 50 %
L-lyzín 1,5 g 50 %
L-metionín 0,5 g 50 %
L-fenyloalanín 0,75 g 50 %
L-treonín 0,75 g 50 %
L-tryptofán 0,2 g 50 %
L-valín 1,3 g 50 %
Vitamín B1 0,55 mg 50 %
Vitamín B2 0,7 mg 50 %
Niacín (vitamín B3) 8 mg 50 %
Kyselina pantothenová 3 mg 50 %
Vitamin B6 0,7 mg 50 %
Biotín 25 µg 50 %
Kyselina listová 100 µg 50 %
Vitamín B12 1,25 µg 50 %
* Referenčná hodnota príjmu

Upozornenie

Nie je určené pre deti, tehotné a dojčiace ženy. Nesmie sa používať ako náhrada rozmanitej stravy. Skladujte mimo dosahu detí. Skladujte v suchu pri teplote do 25 °C, mimo dosahu priameho slnečného žiarenia. Chráňte pred mrazom. Výrobca neručí za škody vzniknuté nevhodným použitím alebo skladovaním. Môže obsahovať stopy lepku, sóje a mlieka.